Екологія

Промисловість Індії вб’є Гімалаї

Промислові об’єкти, які будуються в 12 штатах Індії, розташуються уздовж гірського хребта Гімалаїв та загрожуватимуть екології та вплинуть на танення льодовиків в горах, яких налічується 46 тисяч.

Image by Pixabay

Альпініст і активіст, захисник навколишнього середовища Дава Стівен Шерпа згадує один серпневий вечір 2017 року, коли від екологічної дослідницької організації, з якою він працював, прийшоло тривожне повідомлення: село Чукунг в Непалі, що стоїть біля підніжжя Евересту, ось-ось піддасться повені, викликане таненням льодовиків.

«Озеро Імджа, прямо над селом шерпів, буквально вибухнуло. Мене попросили негайно евакуювати жителів села », — розповів Стівен VICE News. Як альпініст, який тричі був на Евересті, Стівен бачив результати впливу індустріалізації на Гімалаї: «Якщо ви наберете в руку сніг в Гімалаях, ви побачите шар чорної сажі від викидів вуглецю сусідніми підприємствами».

Нещодавно 52 екологічні організації та активісти з 12 гімалайських штатів Індії підготували лист, адресований Міністерству навколишнього середовища, лісів і зміни клімату. У ньому підкреслюється, що промислові проєкти завдають величезної екологічної шкоди наймолодшому гірському ланцюгу в світі. До речі, гірський хребет довжиною 2400 кілометрів, проходить по території п’яти країн, включаючи Індію, Непал, Пакистан, Афганістан і Китай.

У листі наголошується, що проєкт гідроенергетики по виробленню 150 000 мегаватів електроенергії, може негативно вплинути на майже 90% територій Гімалайської долини Індії і знищити 27% лісів в регіоні. Прискорені темпи танення льодовиків мають серйозні наслідки. Це раптові повені і зсуви, які тільки за останні три місяці забрали життя 21 людини і змусили виїхати 30 сімей.

Незважаючи на те, що гірський масив поступово позбавляється льодовиків, уряд Індії представило проєкт, згідно з яким підприємства можуть проводити очищення постфактум, а також скорочуються суми відшкодування збитку і передбачається можливість підприємствам самим повідомляти про власні порушення.

Уряд Індії звинувачують в тому, що він ставить під загрозу біорізноманіття екологічно вразливих територій заради полегшення ведення бізнесу. Це лише значно прискорить танення льодовиків і призведе до катастрофи.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»