Главная / Людина / Діти, що почали рано говорити, більш схильні до алкоголізму

Діти, що почали рано говорити, більш схильні до алкоголізму

 
 

Про взаємозв’язок раннього розвитку мови у дітей та їх тязі до алкоголю заявляють фінські вчені з університету Хельсінкі (University of Helsinki). За їх словами, алкоголізм обумовлений тягою людини до авантюр і нових вражень, йдеться в статті, опублікованій в Alcoholism: Clinical & Experimental Research.

Діти, рано початківці говорити, більш схильні до алкоголізму

Опублікована стаття ґрунтується на дослідженні двійнят і близнюків у Фінляндії — однієї з країн, де, за відомостями ВООЗ, найбільш поширений алкоголізм. У рамках вивчення опитувалися батьки, вивчався розумовий і фізичний розвиток дітей. Для експерименту були відібрані лише ті діти, які істотно відрізнялися один від одного за темпами інтелектуального розвитку в дитинстві і юності. З’ясувалося, що фіни — близнюки, що навчилися говорити раніше своїх однолітків, частіше ставали жертвами «зеленого змія».

Читайте також: Ще в утробі розвивається схильність до наркоманії та алкоголізму

Автори статті пояснюють це двома факторами. По-перше, більш розвинені діти ризикують бути втягнутими в експерименти з алкогольними напоями, властиві для молоді. По-друге, анкетування показало, що люди, у яких раннее развитие речи, відчувають величезну тягу до нових відчуттів і авантюр і мають багато друзів, які активно зловживають спиртним.

Однак, потрібно додати, що дослідники закликають батьків не турбуватися і не сприймати ці висновки як «вирок». Результати того ж дослідження показали, що інтелектуально розвиненіші люди здатні позбутися шкідливих звичок у зрілому віці частіше, ніж їх менш розумні «двійники» або інші люди.

 
comments powered by HyperComments