Здоров'я

Чи можуть абсолютно здорові люди становити небезпеку для оточуючих?

Відсутність у людини симптомів захворювань аж ніяк не означає, що вона не є носієм небезпечних інфекцій …

Вчені виявили, що в організмах багатьох зовсім здорових людей і, найголовніше, на їх тілах можуть мешкати різні віруси. Відомо, що людський організм є своєрідною екосистемою, в якій мешкає безліч мікроорганізмів. Більшість з них є корисними бактеріями, що допомагають процесу травлення в шлунково-кишковому тракті і одночасно стримуючими розмноження хвороботворних мікробів.

foto_cikavosti_17.09.2014-014_resized

А вчені з США довели, що паралельно з бактеріями в нашому організмі можуть постійно мешкати і віруси. При цьому багато хто з них, будучи збудниками різних захворювань, не викликають патологій в організмі «господаря», але легко можуть атакувати оточуючих і стати причиною їх хвороби.

Читайте також: Інфекції в офісі передаються всього за дві години

Співробітники університету Вашингтона в місті Сент-Луїс (Washington University School of Medicine in St. Louis) запросили для участі в дослідженні 102 дорослих американця у віці від 18 до 40 років, у яких на момент проведення експерименту не було ознак будь-яких захворювань, включаючи і ті, які викликаються вірусами.

Участь в експерименті брали 51 чоловік і 51 жінка.

У всіх учасників були взяті мазки з шкіри, з носа і ротової порожнини. У жінок також були взяті мазки зі слизової оболонки піхви. Було також проведено і лабораторне дослідження зразків стільця. За допомогою методу швидкого секвенування ДНК вчені ідентифікували віруси, які мешкали в організмах піддослідних.

Було встановлено, що 92% учасників були носіями, щонайменше, 1-го виду хвороботворних вірусів, а в організмах деяких піддослідних було виявлено від 10 до 15 видів вірусів, здатних викликати різні захворювання.

Так, наприклад, папіломавіруси, деякі штами яких здатні викликати різні злоякісні пухлини (рак шийки матки, рак голови і шиї) були виявлені в мазках, взятих з шкіри у 75% учасників. Також папіломавіруси були присутні в 50% мазків, взятих зі слизової носа.

Читайте також: Сім секретів людського тіла і розуму

Присутність вірусів у зразках свідчить про активну формі інфекції, оскільки в латентному стані вони «ховаються» усередині клітин організму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button