Технології

Tropos тестує автомобілі з кузовом з сонячних батарей

Німецький виробник комерційних електромобілів Tropos Motors Europe, що належить логістичній компанії Mosolf, вмонтував фотопанелі у свої фургони. Сонячні модулі замінюють звичайні деталі кузова, тому не збільшують масу транспортного засобу.

За заявою Tropos, інтеграція фотоелементів допоможе значно підвищити запас ходу. Перший етап випробувань експериментальних автомобілів почнеться найближчими днями і триватиме 4 місяці. Крім іншого, компанія має намір оцінити можливість використання одержуваної завдяки сонцю енергії для живлення зовнішніх пристроїв, наприклад, інших електромобілів або електроінструменту.

«Ми очікуємо, що це рішення стане не чим іншим, як революцією на ринку електромобілів. Початкові перевірки показують, що воно працює, – розповідає Маркус Шрик, керуючий директор Tropos Motors Europe. –Зараз ми детально тестуємо технологію в реальних умовах, щоб визначити продуктивність і інші потенційно корисні властивості. Ми хочемо повністю проаналізувати, які переваги сонячні панелі дадуть нашим клієнтам ».

Зараз Tropos випускає одну модель – компактну електровантажівку Able. Завдяки довжині 3,7 м, шириною 1,4 м і радіусу розвороту 3,96 м вона може використовуватися як на дорогах, так і в приміщеннях. Для автомобіля доступні кузови декількох типів, в тому числі фургон місткістю до 4,5 м3, бортова платформа і різні конструкції спеціального призначення.

Залежно від акумулятора виділяють три модифікації електромобіля. Able ST оснащується свинцево-кислотною батареєю, що забезпечує запас ходу до 80 км. Able XT1 і XT2 комплектуються літій-іонними елементами живлення і здатні проїжджати без підзарядки 105 і 260 км відповідно.

Одна з найбільш важливих особливостей Tropos Able – система кріплення кузова Easy Swap. Вона дозволяє силами лише двох людей замінювати надбудову мінівантажівки за 15 хвилин без застосування крана та іншого обладнання. Тому один і той же електромобіль може навіть протягом одного дня кілька разів змінювати своє призначення.

Компоненти шасі для Able виготовляються в Китаї і поставляються у вигляді машинокомплектів. У Німеччині виконується великовузлове складання і монтаж кузовів місцевого виробництва. Електромобілі Tropos продаються і обслуговуються в тому числі в автосалонах Hahn Group, одного з найбільших дилерів Volkswagen в Німеччині.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button