Земля

Понад 600 видів мурах зайняли нові території завдяки людині

Понад 600 видів мурах розселилися по планеті завдяки тому, що подорожували разом з людьми по торгових шляхах, повідомила в середу британська телерадіомовна корпорація Бі-бі-сі з посиланням на дослідження іспанських учених.

“Через крихітність розміру більшість мурашок випадково перевозяться в контейнерах і коробках разом із землею, деревиною, рослинами і фруктами, наприклад, на кораблях і літаках. Кількість інвазивних мурах дуже велика і 85% з них представляють види, які можуть цілком успішно пристосуватися до нових умов. Це свідчить про те, що поруч з нами живе безліч видів, які до цих пір ми не дослідили “, – заявила голова дослідження, вчений з Університету Жирони Вероніка Міравет (Veronica Miravete), слова якої наводяться в повідомленні.

Очолювана Міравет команда вчених, досліджуючи мурашок в Нідерландах, США та Нової Зеландії, виявила значно більшу кількість занесених або інвазивних комах, ніж передбачалося. Підсумувавши дані, дослідники зробили висновок, що в усьому світі 768 видів мурах стали інвазивними через те, людина перевозить їх на нову територію разом з вантажами. При цьому більше 600 видів могли пристосуватися до нових умов і утворити колонії.

Інвазивні види можуть стати серйозною загрозою для екосистеми регіону. Так, в повідомленні відзначаються випадки, коли агресивні Аргентинські мурахи надмірно поширилися в Європі і витіснили своїх місцевих “побратимів”, в той час як у США “мурахи-прибульці” виводили з ладу електроприлади, забираючись в них.

“Існують різні способи не допустити проникненню чужих для екосистеми видів. Серед них оцінка ризику ще до проходження кордону,” чорний “список, карантинний огляд. Однак особливу увагу варто приділяти вантажам, прибулим по морю з регіонів з найвищою ймовірністю проникнення виду”, – сказала Міравет .


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button