Людина

Дисбаланс бактерій в кишечнику може призвести до депресії

Травні бактерії можуть надавати прямий вплив на мозок, кажуть канадські вчені з Університету Макмастера, вважаючи, що коріння депресії можуть перебувати в кишечнику, де проживають трильйони бактерій.

35466e566174f16fa776543cbb3bc818

У середньому, організм людини є домом для приблизно 900 гр. бактерій. Деякі представники цього мікробіома допомагають нам з травленням, але інші все частіше стають причиною порушення стану здоров’я, викликаючи численні проблеми від аутизму до розсіяного склерозу. Так, нова серія експериментів на тваринах показала, що кишкові бактерії відіграють важливу роль у запуску депресії.

Канадські дослідники виявили, що якщо новонароджені миші піддаються стресу, будучи неодноразово розділеними і воз’єднаними зі своїми матерями, у них розвиваються тривога і депресія. Тим не менше, якщо їх кишечник був стерильний, стрес ніяк не впливав на їх психічне здоров’я, але коли в кишечник гризунів були імплантовані бактерії, у них тут же розвивалася депресія. Вважається, що сильний стрес, особливо в дитинстві, впливає на хімію шлунка і кишечника, що дозволяє деяким бактеріям виростати в більшому обсязі, ніж іншим. Згодом ці бактерії виробляють сполуки, які впливають на хімічний склад мозку, що призводить до симптомів депресії.

Попередні дослідження пов’язували мікробіом кишечника з такими хворобами, як аутизм, розсіяний склероз і рак кишечника.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button