Людина

Асексуалізм: проблема чи гармонія у стосунках

Життя без сексу деякі люди вважають повноцінним. Класичний варіант — коли людина не відчуває потягу до протилежної статі протягом тривалого часу або більшої частини життя. Розрізняють і тимчасових асексуалів, до яких відносяться жертви сексуального чи психологічного насильства, ті, кому набрид секс або хто не мріє про інтим через особисті, побутові, робочі чи фінансові проблеми.

Хибною є думка, що асексуальні люди не потребують психоемоційних контактах з протилежною статтю. Їм теж потрібні увага, ніжність, турбота та участь, які виражаються в обіймах, поплескуванні по плечу, стисканні руки, поцілунки в щоку, маківку. Тактильні задоволення їм не чужі.

Вчені довели: асексуали бувають як нетовариськими, дивними, замкнутими, так і романтичними натурами. Останні будують сім’ю на засадах довірливих і партнерських відносин без сексуального підтексту. Їм достатньо спілкування, духовної близькості, жартів і флірту зі своєю другою половиною. Психологи дотримуються думки, що подібні відносини — не що інше, як платонічна любов.

Для довідки
За статистикою, асексуальних представників людства не більше 1-2%, і цей феномен не можна віднести до парадоксу XXI століття. У християнських, юдейських та азіатських текстах є не одна згадка про таких людей.

Основні помилки

Існують дві найпоширеніші помилки щодо асексуальної поведінки, які не мають під собою ніяких підстав. До них відносять твердження, що асексуальні чоловіки і жінки:

1. Імпотенти, фригідні, безплідні. Це не так, оскільки у фізіологічному плані вони здатні займатися сексом, мати дітей. При цьому частина з них більше сприймає штучне запліднення для поповнення сімейства, щоб не вступати в статевий контакт.

2. Не можуть без інтиму, але приховують це. Представники даної орієнтації не бажають пізнавати тіло іншої людини, але природне збудження їм знайоме. Значна частина з них займається онанізмом, мастурбацією. Але, як не дивно, не ототожнює такі маніпуляції з отриманням сексуального задоволення і не уявляють реальних людей, а героїв зі світу кіно, японських мультфільмів (аніме).

Погано чи добре?

Суспільство двояко ставиться до тих, хто не хоче займатися любов’ю. З одного боку, воно бачить у цьому ознаки ненормальності, відхилення психічного характеру. Пояснити це легко: секс здатний зняти стрес, пом’якшити конфлікт інтересів, усунути негативні емоції, розслабити, повернути смак до життя. З іншого — люди-асексуали не представляють особливої небезпеки, рідко стають маніяками, вбивцями, садистами.

У світі налічується більше ста товариств асексуалів, які мають свої сторінки у всесвітній павутині. Такі онлайн-соціуми класифікують своїх учасників за типами з різною часткою романтичності і збудливості, що допомагає будувати парам гармонійні відносини, які не йдуть врозріз з уподобаннями, бажаннями партнерів.

Для довідки
Більшість несексуалів організовуються в різні релігійні секти, дотримуються екстравагантних вірувань. Вони пояснюють, що відсутність найпримітивніших бажань — вища духовна привілей, дар Бога (Аллаха, інших богів).

До речі, не можна не згадати і про лікарську думку. Сексологи і інші лікарі справедливо вважають: утримання приносить шкоду нашому організму незалежно від статевої приналежності. У представниць прекрасної статі збільшується дратівливість, з’являються гінекологічні хвороби, у сильної — підвищується ступінь запальності, розвиваються урологічні захворювання.

Як би там не було, нетипова сексуальна поведінка (гомосексуалізм, бісексуалізм, асексуалізм) не можна віднести ні до патології, ні до норми. Суворе засудження, як в стародавні віки, воно не викликає. Свобода вибору партнера і принципів побудови сексуального, сімейного життя — особиста справа індивіда. Не поспішайте засуджувати нетрадиційний вибір близьких, друзів, незнайомців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button