Людина

Великий піст 2015: що не можна їсти

З 23 лютого по 11 квітня у православних християн триває Великий піст 2015. Дотримання посту має на увазі ряд обмежень у повсякденному житті. Більшість з них стосуються харчування. Що не можна їсти у Великий піст 2015?

1-04-03-2015-600-397

Тим, хто постить не можна вживати їжу тваринного походження. До неї відноситься:

  • Будь-яке м’ясо, страви та продукти на його основі.
  • Молочні продукти (включаючи вершкове масло) і яйця, а також продукти, які виробляються з використанням яєць і молока (морозиво, здоба, солодощі).
  • Риба та рибні продукти дозволені тільки на великі церковні свята.
  • Желатин. Його виробляють з кісткової і хрящової тканини. Желатин використовується для приготування багатьох продуктів, наприклад, мармеладу і жуйок.
  • Рослинні олії дозволені тільки у святкові та у вихідні дні (за деяким винятком).

Це основні заборони. Але є ще особливості в рамках самого поста. Перший і останій тиждень найсуворіші. У перший понеділок і в останню п’ятницю поста взагалі рекомендується утриматися від їжі, і пити тільки воду. У вівторок першого тижня рекомендується вживати хліб і воду. Середа і четвер першого тижня – дні сухоїдення. У п’ятницю дозволена гаряча їжа без олії, а у суботу та неділю можна готувати гарячі страви з нею. У дні сухоїдення в меню можна включати сирі і відварені фрукти, овочі, горіхи, чорний хліб, насіння, мед.

Читайте також: Великий піст 2015: як постити

В інші дні посту меню чергується. По понеділках, середах і п’ятницях – сухоїдення, по вівторках і четвергах – гарячі страви без олії. У суботу та неділю їжте гарячу їжу з додаванням олії. Менш суворий варіант поста дозволяє в ці дні додавати в меню морепродукти.

За суворими правилами в будні можна їсти один раз в день, а у вихідні – два рази. Але витримати пост за всіма правилами – важке випробування для душі і тіла. Тому для мирян дозволяються певні послаблення в харчуванні. Наприклад, можна їсти частіше, ніж 1-2 рази на день. При необхідності їжу можна піддавати термообробці і в дні сухоїдення. У кожному разі, важливо пам’ятати у Великий піст 2015, що не можна їсти багато і часто.

Натхнення: likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button