Людина

7 причин, чому люди не готові змінювати своє життя

Чому одного бажання змінитися недостатньо? Люди роками розповідають про свої біди, але продовжують сидіти на місці, танцювати на тих же граблях. І допомогти їм не виходить. Хтось послужливо стелить соломку, хтось шукає мотивуючі слова, але у відповідь їм вивалюють «спасибі, не треба» або ображене «я не просив». Виходить, скарга була просто скаргою, змінювати своє життя ніхто не збирався…

Чому так відбувається? Ми відшукали 7 причин внутрішньої пасивності.

1. Недолік ресурсів

Щоб впустити зміни, потрібно не просто знайти в собі сили, але і дозріти психологічно. Важко налаштуватися на зміни, коли немає внутрішньої готовності, палива в баку, яке допомогло б рухатися на шляху до мети. Тому краще перестати гризти людину за пасивність і дати їй час зібратися з думками, визначитися з планами, знайти необхідну опору всередині.

2. Прихована вигода

Буває і так, що негативна для людини ситуація насправді таїть прихований сенс, дає право отримати соціальні «плюшки» у вигляді погладжувань, любові або громадської уваги. Так, все погано, але це дає людині право на жалість і турботу з боку, фінансову або моральну підтримку, тоді як зміни призведуть до втрати приємних бонусів.

3. Підсвідомий негативізм

Важко зважитися на активні дії, коли не бачиш цілісної картини, коли на очі натягнуті шори. Здається, все погано і буде тільки гірше, а тому немає чого міняти шило на табурет. Людям з негативним стилем мислення важко знайти гідну заміну теперішньої проблеми, вони бояться змін, бояться йти вперед. Чи варто говорити, що така позиція забирає енергію, зміцнюючи їх у бездіяльності?

4. Особистісний інфантилізм

Якщо людина росла в гіперопікаючому середовищі, яке придушувало будь-який прояв ініціативи і самостійності, якщо батьки з дитинства знецінювали прагнення дитини до активності – вона виросте інфантильною і пригніченою істотою. Як такий зможе щось змінити, якщо з пелюшок засвоїв програму в стилі «ти все одно не впораєшся»? Він просто не готовий вислухати чергову порцію докорів, якщо нічого не вийде.

5. Звичка бути жертвою

Ще одна причина, чому люди не змінюються – вони не знають, що живуть погано, для них це норма. Якщо людина з дитинства росла в бруді і бідності, звикла постійно потребувати чіплятися за життя, вона не бачить в цьому нічого жахливого. Якщо в дитинстві її били і принижували, агресію від партнера він теж сприйме нормально. Для нього таке положення справ – всього лише прикра реальність. Ніхто не показував такій людині приклад іншого життя.

6. Відсутність підтримки

А буває, вона хоче все змінити, кричить про допомогу, але ніхто не чує. Люди тільки й роблять, що роздають поради, вчать життю або звинувачують. А їй потрібно зворотне – щоб вислухали, зрозуміли і прийняли, допомогли зробити перший крок. Моралей і так вистачає, недостатньо простої людської участі.

7. Лінь і сліпа віра в чудо

Навіщо напружуватися і витрачати сили, якщо можна почекати, поки ситуація вирішиться сама собою? Нехай все розсудить час, нехай інші думають і роблять, а вона буде чекати дива, залучаючи удачу «силою думки». Такі люди бояться впливати на своє життя, хочуть довіритися волі випадку, тому що занадто покладаються на бога або долю. Вони ведені по життю, а може, просто ліниві.

Як зрозуміти, чи потрібна допомога людині чи ні?

Щоб не нарватися на негатив і не влазити на непрохану територію з альтруїстичних бажанням допомогти, потрібно вміти відрізнити скарги від прохань про допомогу. Розливаючись солов’єм про свої нещастя, люди можуть задовольняти просте бажання виговоритися, розповісти про нелегкий життєвий шлях. Щоб не витрачати свій час, задайте пряме запитання: «Тобі потрібна моя допомога чи ти хочеш поплакатися?» При цьому намагайтеся чітко відстежувати зворотний зв’язок.

Запитайте людину, готова вона що-небудь міняти у своєму житті, йти на якісь компроміси? Якщо вона відмовляється від відповідальності, заперечує можливість самостійного вибору, швидше за все, прагнення допомогти тільки нашкодить вам обом. В разі невдачі на вас взагалі переведуть всі стрілки. Якщо людина активно шукає виправдання своєї пасивності, розповідає, чому вона не в силах на щось вплинути («так, але…», «легко тобі говорити», «я все перепробував») – допомога йому не потрібна. Не прагніть бути Матір’ю Терезою для всіх, коли люди будуть готові, вони самі вас покличуть. А поки бережіть сили. Краще не робити нічого, ніж отримати по шиї за подарунок, який людина по дурості не змогла оцінити.

Натхнення: flytothesky.ru

Кнопка «Наверх»