Здоров'я

Діти, які росли в селах, менше страждають від алергії та астми

Команда європейських учених запропонувала нове пояснення того, що діти, які виросли в сільській місцевості, менше страждають від астми і алергії. За словами дослідників, сільський пил провокує утворення в організмі малюків особливих захисних молекул.

04-09-15-foto-600x450-1

Як пише «Сіньхуа», до складу групи дослідників увійшли представники Інституту біотехнологій Фландерса та університету Гента, результати їх роботи опубліковані в журналі Science. З сільського пилу вчені зробили екстракт, виділивши ендотоксин, потім його випробували на лабораторних мишах. Після цього вони випробували на мишах кліщів домашнього пилу, що викликають астму (одна з причин захворювання), і миші виявилися несприйнятливі до них.

На думку вчених, ендотоксин активував здатність епітеліальних клітин мишей виробляти особливий захист від алергії – протизапальні молекули, а допоміг йому в цьому білок А20. Без білка захист неефективний.

«Коли ми блокували білок в слизовій оболонці легких, сільський пил перестав впливати на алергічні та астматичні реакції», – пояснила керівник дослідження, професор Хаміда Хаммад.

Після того як відповідні експерименти провели на людях, підтвердилося, що в організмі астматиків та алергіків не вистачає білка А20. На думку вчених, зараз вони перебувають на шляху створення якісних ліків від цих хвороб, проте на їх розробку потрібні роки. Втім, колеги вчених вважають, що результати експериментів все ж не повністю пояснюють механізм благотворного впливу сільського життя на людину. За словами представниці Мічиганського університету Енн Арбор, відомо, що вживання необробленого коров’ячого молока допомагає в захисті від алергії, проте легеневий епітелій в цьому процесі не задіяний.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button