Здоров'я

Головний біль у дітей і підлітків: типи і лікування

Головні болі є частою скаргою у дітей і підлітків. По мірі того як діти наближаються до підліткового віку, частота головних болів зростає. Повідомляється, що у хлопчиків до статевого дозрівання головний біль частіше, ніж у дівчаток. Однак частота у дівчаток перевершує таку у хлопчиків після настання статевої зрілості. Багато батьків турбуються про серйозні патології, такі як пухлини головного мозку, коли їх діти скаржаться на головні болі. Однак, більшість з цих головних болів є наслідками способу життя і стресу, а також є симптомами таких захворювань, як інфекції, застуда або грип. Головні болі, що виникають в дитинстві та підлітковому віці, часто коротше і відрізняються від тих, які виникають у дорослому віці.

Типи головного болю

Є багато різних типів головного болю. У дітей і підлітків найбільш поширеними видами головних болів є напруження м’язів і мігрені. Мігрені проявляються як сильні та епізодичні головні болі, що супроводжуються блювотою, нудотою і чутливість до шуму і світла. Ці головні болі часто описуються як мають пульсівний характер і зазвичай виявляються лише на одній стороні голови.

Головні болі можуть виникати щоденно або періодично і не включають симптоми, пов’язані з мігренню. Вони виникають із-за скорочення або посилення м’язів голови або шиї. Ці головні болі описуються як тупі і зазвичай відчуваються з обох боків голови, а також в інших випадках ззаду і спереду. Діти, які відчувають тиск, занепокоєння, депресію вдома або в школі, можуть часто мати цей тип головного болю.

Синдроми змішаного головного болю, також відомі як трансформовані мігрені, являють собою поєднання напруги і мігрені. Запальні і тракційні головні болі викликані хворобами або підвищенням внутрішньочерепного тиску з-за патологій, таких як кровотеча або пухлини.

Головні болі можуть бути класифіковані по тривалості, початку і частоті. Гострі головні болі виникають раптово і швидко минають, і в багатьох випадках це може бути пов’язано з болем або напругою. Хронічні непрогресивні головні болі є найбільш поширеними у підлітків і є частими головними болями, які, як правило, пов’язані з депресією, напругою і стресом. Хронічні поступальні головні болі трапляються з плином часу і стають все гірше, вони зустрічаються рідше і можуть бути ознаками пухлини, інфекції мозку або інших станів.

Лікування

Іноді для лікування головного болю можуть застосовуватися безрецептурні болезаспокійливі засоби, такі як ібупрофен або парацетамол. Цими ліками не слід зловживати, тому що вони можуть викликати ряд неприємних побічних ефектів. Дітям, у яких в анамнезі були судоми, травми голови та інші неврологічні і системні симптоми може знадобитися додаткова оцінка та аналізи, щоб визначити наявність якої-небудь патології.

Кнопка «Наверх»