Людина

Кримінологи навчилися обчислювати майбутніх побутових вбивць

Вчені з Бостона з’ясували, що практично всі чоловіки-ґвалтівники, які вбили або понівечили своїх матерів, дружин або подруг, володіють схожим психологічним профілем, що дозволить в перспективі знаходити таких людей ще до того, як вони здійснять вбивство. Про підсумки дослідження, опублікованого в Journal of Forensic Sciences, розповідає прес-служба Північно-Західного університету.

31-08-15-foto-600x398-1

Група кримінологів і психологів під керівництвом Роберта Хенлона з лабораторії кримінальної психології при Північно-Західному університеті в Бостоні (США) прийшла до такого висновку, вивчивши нейропсихологічні профілі та історію вчинення вбивств 153 чоловіками і жінками, що жили на території центральних штатів США на момент вчинення злочину.

Вчені провели кілька інтерв’ю з насильниками, поспілкувалися з родичами їх жертв і проаналізували історію їх хвороб і дізналися інші деталі їхнього життя, що відносяться до психології, інтелекту та іншим речам, здатним вплинути на їх схильність до вчинення спонтанних вбивств. У загальній складності Хенлон і його колеги провели 1500 годин у бесідах з ув’язненими.

Як виявилося, всі подібні злочинці володіють схожим психологічним профілем, чиї риси помітно відрізняються від того, як мислять і виявляють емоції ті люди, які скоюють умисні вбивства.

На додачу, вони страждали від приблизно однакових проблем. Вони приблизно в половині випадків переносили травми голови, а також страждали від психічних відхилень та захворювань і відрізнялися низьким рівнем інтелекту. Зокрема, вони часто були носіями синдрому дефіциту уваги, шизофренії, психозів і інших проблем з психікою. Крім того, їх головною рисою виявилася антисоціальний характер їх особистості.

Дані ознаки, як сподіваються кримінологи, дозволять виявляти потенційних насильників в неблагополучних сім’ях ще до того, як вони скоять злочин.

Але з іншого боку, цього, зазначає Хенлон, буде недостатньо для запобігання побутових вбивств — проблема полягає в тому, що жінки, судячи з опитувань родичів убитих, не вірять у те, що їх чоловік, хлопець або син може підняти руку на них і завдати серйозні каліцтва або навіть вбити їх. Все це слід враховувати соціальним і правоохоронним органам при роботі з людьми з групи ризику.

Побутові вбивства є сьогодні однією з головних причин насильницької смерті людей у більшості розвинених країн світу. Тільки в США приблизно третина з числа всіх убитих жінок гине від рук чоловіків чи синів, і загальне число жертв домашнього насильства наближається до 15 тисяч в рік.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button