Людина

Вживання алкоголю підлітками уповільнює зростання мозку і його розвиток

Вчені, які працюють в Орегонському університеті здоров’я, після проведення дослідження прийшли до висновків, що вживання алкогольних напоїв підлітками уповільнює розвиток і зростання мозку. Експерименти фахівці проводили в лабораторних умовах на приматах.

В результаті проведення дослідження було встановлено, що алкоголь знижував швидкість росту мозку у макак на 0,25 мл щорічно. Особини, які зазнали хронічної самоінтоксикації від спиртних напоїв, відрізнялися тим, що у них було знижена кількість підкоркового таламуса і білої речовини. Під час проведення експерименту вчені, застосувавши МРТ, виміряли розміри головного мозку близько 70 приматів, які вживали алкогольні напої. При цьому враховувалася кількість випитого спиртного, показники медичного обстеження, і раціон харчування піддослідних.

Виявилося, що макаки в підлітковому віці, які вживали алкоголь, відрізнялися зменшенням деяких зон мозку. Після того, як піддослідних пролікували від алкогольної залежності, ділянки центрального відділу нервової системи трохи відновилися. На даному етапі вчені з’ясовують, як ця негативна звичка впливає на психічні функції піддослідних.

Кнопка «Наверх»