Гумор

Дивні методи лікування і норми гігієни минулих століть

М. де Лорме, лікар при дворі короля Луї 14, вважав, що риби довго живуть тому, що у воді немає протягів. Відповідно, він носив 6 пар панчіх, чотири головних убору і спав у кам’яній печі, заставленій пляшками з гарячою водою. На вулиці він з’являвся лише в спеціальному кріслі, оббитому хутром. На додаток до цих обережностей, він постійно тримав у роті шматочок часнику, а до кожної ніздрі по гілочці рути. Він ніколи не торкався до овочів, сирих фруктів, джемів і випічок, харчуючись майже виключно овечими стравами і сливовим сиропом. У віці 87 років він одружився на молодій дівчині, але дівчина не витримала такого життя і померла менше ніж через рік. Сам він дожив до 94 років.

d5d23fc0e72093fd38b815a28eb60b45

Якийсь доктор Джон Браун вважав, що всі хвороби виникають з двох причин — нестачі або надлишку життєвої сили. Недолік життєвої сили він лікував алкоголем, а надлишок — опіумом. Дуже був популярний серед своїх пацієнтів, але досить швидко помер. Мабуть, від надмірного самолікування.

Лікар Француа Бруссейс вважав, що всі хвороби походять від запалення кишечника. Лікував він його п’явками. Лікування виявилося настільки популярним, що в той час (1824-27 г) у Франції настав страшний дефіцит п’явок і вони імпортували (цікаво, звідки?) біля 30 мільйонів п’явок на рік.

Роберт Лістон, найшвидший хірург в Лондоні 19 століття, міг ампутувати ногу за дві з половиною хвилини. У гонитві за рекордом одного разу він так поспішав, що крім ноги відрізав два пальці своєму асистентові і одне з яєчок пацієнту.

Сантьяго Рамон-і Кахал (це все один чоловік) в дитинстві ходив з татом гуляти на цвинтарі, де вони крали з могил кістки, щоб хлопчик міг глибше вивчити анатомію людини. Прогулянки пішли на користь — хлопчик виріс в одного з найвідоміших нейробіологів в світі і навіть отримав у 1906 році Нобелівську премію за вивчення структури нервової системи.

Відомий гінеколог Дж. Маріон Сімс одного разу оперував графиню, та трохи переборщив з анестезією. Присутній на операції французький ліка пожартував: «Операція пройшла успішно, але пацієнт мертвий.» Сімс зреагував миттєво – з криком «Вона не помре!» він виліз на операційний стіл, схопив графиню за ноги і, тримаючи за ноги, став розгойдувати вниз головою, щоб забезпечити приплив крові до мозку. Графиня вижила.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button