Гумор

Макаки на Балі навчилися грабувати і шантажувати туристів

Макаки, які живуть на острові Балі в околицях індуїстського храму Улувату, навчилися методів організованої злочинності: вони крадуть у туристів фототехніку, одяг і гроші, грабують квиткові каси, а віддають награбоване тільки в обмін на їжу.


Зоологи з Бельгії і Канади вирішили скористатися рідкісним випадком і вивчити, як нехарактерні для приматів моделі поведінки закріплюються в популяції. З’ясувалося, що макаки передають свої злочинні навички з покоління в покоління, навчаючи дитинчат грабувати і шантажувати людей. Більш того, на «підвищення кваліфікації» у зграї, що мешкають поруч з храмом, регулярно прибувають дорослі мавпи з інших зграй.

Храмові мавпи на Балі не голодують: туристи постійно підгодовують їх. Очевидно, звичка відбирати у людей цінні речі і вимінювати їх на їжу сформувалася в ході тривалої взаємодії. Транзакції не завжди закінчуються успішно для людей: іноді туристи залишаються без своїх речей навіть після вручення мавпам «викупу». Чим більша група макак проводить часу поруч з людьми, тим більше вони схильні займатися рекетом.

Найчастіше крадуть окуляри, головні убори та взуття. Самці, як з’ясували вчені, йдуть на грабіж частіше, ніж самки. Результати дослідження опубліковані в журналі Primates.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button