Людина

Джефф Безос виділив 10 мільярдів доларів на боротьбу з глобальним потеплінням

Найбагатша людина світу оголосив про створення фонду імені себе й нарвався на порцію критики від співробітників своєї компанії.

Джефф Безос выделил 10 миллиардов долларов на борьбу с глобальным потеплением

Очільник Amazon Джефф Безос, чий статок оцінюється в 116 мільярдів доларів, оголосив про створення фонду Bezos Earth Fund для боротьби з кліматичними змінами. Про це мільярдер повідомив у своєму акаунті в Instagram.

Фонд фінансуватиме вчених, активістів та неурядові організації, підтримуючи «зусилля, які дають реальну можливість зберегти і захистити світ природи». Сам Безос передасть до фонду 10 мільярдів доларів з особистих коштів.

Найбагатша людина планети також спонсорує фонд Breakthrough Energy, який підтримує проєкти у сфері зеленої енергетики і екологічно чистих виробництв. Breakthrough Energy заснований в 2015 році Біллом Гейтсом; крім Безоса, гроші туди перераховують засновник Alibaba.com Джек Ма, творець Facebook Марк Цукерберг і фінансист Джордж Сорос.

Крім фінансової допомоги борцям з кліматичною катастрофою, Безос і сам впроваджує екологічні технології. Восени минулого року бізнесмен заявив, що очолювана ним Amazon до 2040 року стане вуглецево-нейтральною (досягне нульового балансу викиду парникових газів), а до 2030-го вся корпоративна інфраструктура компанії буде повністю переведена на відновлювану енергію.

Незважаючи на все перераховане вище, ставлення Безоса до рядових працівників Amazon, що відстоює ті ж цілі, не дуже доброзичливе. Так, раніше члени спільноти «Співробітники Amazon за кліматичну справедливість» повідомили про погрози звільнення з боку керівництва компанії. У відповідь на висловлювання мільярдера про створення Bezos Earth Fund «Співробітники Amazon за кліматичну справедливість» випустили власну заяву, в якому розкритикували Безоса за співпрацю з нафтогазовими компаніями, а також використання дизельних вантажівок для доставляння товарів.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button