Здоров'я

Три дуже шкідливі ранкові звички на думку лікарів

Лікарі констатують, що ранкові звички закладають основу решти дня, – серед них є шкідливі, які багато людей вперто дотримуються. На думку фахівців, існує мінімум три звички, які роблять образ життя людини нездоровим.


Перевіряти телефону. Скоріше за все, ви теж спите поряд з телефоном. Лікарі відзначають, що перевірка телефону першим ділом після пробудження – дуже шкідлива ранкова звичка. Вона веде до того, що з самого початку дня людина відчуває більше стресу, напруження, хвилювання. На думку медиків, телефон повинен перебувати вночі в іншій кімнаті, щоб не було можливості схопитися за нього вранці.

«Не перевіряйте електронні листи і текстові повідомлення, поки не закінчите зі сніданком або іншими ранковими заняттями», – така рекомендація фахівців.

Спершу пити каву. Вживати її відразу після сну – ще одна дуже шкідлива ранкова звичка. Людський організм виробляє кортизол (гормон стресу) в період з 8 до 9 годин. Прийом кофеїну в ранкові години може зробити його вміст надто високим, посиливши негативні ефекти. Надлишок стресового гормону провокує розвиток запалення, що ушкоджує клітини та веде до розвитку різних захворювань, включаючи серцево-судинні, ожиріння.

«Наука прийшла до висновку, що найкращий час для пиття кави – з 10 ранку до полудня і між 2 і 5 годинами дня. Кращою і здоровою ранковою звичкою буде починати день зі склянки теплої води, вона прискорить обмін речовин, зміцнить організм», – розповіли лікарі.

Не розтягуватися вранці. М’язи і суглоби вночі сплять разом з нами. Вони можуть напружуватися відразу, коли, прокинувшись, ми змушуємо їх активно працювати.

«Ігнорувати розтяжку шкідливо. Користь для здоров’я від розтягування численна – це поліпшення постави, посилення кровотоку, зменшення болів і т. д. Звичка розтягуватися, вставши з ліжка вранці, дуже корисна для поліпшення самопочуття»,
резюмували експерти в журналі Times Now.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button