Людина

Вченими названа головна небезпека пізнього батьківства

Пізніше батьківство може в підсумку бути причиною зменшення фертильності потомства. Цей висновок зробили учені міжнародної наукової групи. Основою для цього були проведені дослідження, а також аналіз наявних статистичних даних.


В рамках вивчення інформації, що стосується понад 1 400 000 чоловік зі Швеції, Канади, Німеччини, які проживали у період 17 – 19 століття, і після 1932-го року, було з’ясовано, що люди, батьків яких на момент їх народження виповнилося від 35-ти років і більше, набагато рідше виробляли надалі потомство, ніж люди народжені батьками до 35 років. Фахівці до уваги брали вік матерів, а також забруднення навколишнього середовища, що впливають на фертильність. На думку авторів цього дослідження, в цьому випадку виною всьому є деякі мутації, які відбуваються з віком в спермі чоловіка.

Ці перетворення передаються з генами. У підсумку вони ведуть до безпліддя дітей більш вікових батьків. Ряд вчених знайшли також інше пояснення такої залежності. На думку деяких дослідників, проблема в даному випадку має психологічний характер. Як правило, більш зрілі батьки менше прив’язані до дітей. Це формує в подальшому відповідне ставлення до свого потомства. При цьому часто у таких людей з’являється небажання мати спадкоємців.

Кнопка «Наверх»