Екологія

До 2050 року Альпи можуть втратити 50% обсягу своїх льодовиків

Нове дослідження пророкує, що приблизно половина обсягу льодовиків в Альпах буде втрачена між 2017 і 2050 роками. На сьогодні в результаті аналізу були отримані найбільш докладні прогнози про стан всіх альпійських льодовиків.

Провідний автор дослідження Гаррі Цеколларі, вчений зі Швейцарського федерального інституту лісових, снігових та ландшафтних досліджень, говорить, що подальший стан льодовиків буде сильно залежати від того, як буде мінятися клімат.

“У випадку більш слабкого потепління, набагато більш значна частина льодовиків може бути врятована”, – пояснив Цеколларі.

З іншого боку, дослідники виявили, що велика частина льоду може бути втрачена незалежно від того, наскільки зменшуються викиди парникових газів.

Для вивчення долі альпійських льодовиків в умовах потепління клімату група використовувала нові комп’ютерні моделі і дані спостережень для вивчення того, як лід буде змінюватися при різних сценаріях. Експерти використовували 2017 рік як “сьогоднішній” еталон.

За сценарієм з обмеженим потеплінням викиди парникових газів досягнуть піку в найближчі кілька років, а потім швидко скоротяться, обмеживши додаткове глобальне потепління до 2°C до кінця століття.

Дослідження показало, що в даному випадку альпійські льодовики до 2100 року скоротяться до трохи більше третини свого сучасного обсягу.

Сценарій високих викидів буде мати місце, якщо викиди продовжать швидко зростати протягом наступних кількох десятиліть.

“У цьому песимістичному випадку до 2100 року Альпи будуть в основному вільні від льоду і тільки ізольовані ділянки льоду залишаться на великій висоті, що складе близько 5% або менше від сучасного обсягу льоду”, – сказав співавтор дослідження Маттіас Хусс. “До 2050 року Альпи втратять близько 50% свого нинішнього обсягу льодовиків у всіх сценаріях”, – пояснив Цеколларі.

“Причина, по якій втрата об’єму в основному не залежить від викидів парникових газів до 2050 року, полягає в тому, що підвищення середньої глобальної температури зі збільшенням викидів парникових газів стане більш помітною лише у другій половині століття”.

“Інша причина полягає в тому, що льодовики в даний час мають “занадто багато льоду: їх обсяг, особливо на більш низьких висотах, все ще відображає більш холодний клімат минулого, тому льодовики повільно реагують на мінливі кліматичні умови. Навіть якщо ми зуміємо зупинити потепління клімату, утримуючи його на рівні останніх 10 років, льодовики все одно втратять близько 40% свого сучасного обсягу до 2050 року із-за цієї відкладеної у часі реакції льодовиків на глобальне потепління”.

Дослідження опубліковане в журналі “Кріосфера”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button