Екологія

Площа арктичних льодів досягла історичного мінімуму

Площа льодового покриву Арктики цієї весни виявилася менше, ніж у три попередніх роки, кожен з яких ставив новий рекорд мінімального покриття кригою площі.

В останнє десятиліття Арктика втрачає лід; невелике зростання площі літнього та зимового льоду спостерігалося в період з 2007 по 2012, 2013 і 2014 роках; в інші роки вона різко скорочувалася. Цього року площа арктичних льодів до 17 березня цього року склала 14,48 мільйона квадратних кілометрів, майже стільки ж, скільки на початку весни 2017 року.

Зменшення покритої льодом площі пов’язано з аномально високими температурами в зимові місяці у всій північній півкулі. За оцінками НАСА, до індустріальної революції середньорічна температура в заполяр’ї була на 8-10 градусів нижче, ніж в останні роки.

«Льоди Арктики продовжують скорочуватися, і цей тренд пов’язаний з потеплінням приполярних регіонів планети. По суті, на них діють два взаємозалежних процеси — чим тепліша зима, тим менше льоду сформується і більше льоду розтане, і зменшення площі льодовиків, в свою чергу, дозволить Сонцю краще прогрівати ґрунт і робити Арктику ще теплішою», — пояснює кліматолог.

Як зазначає Паркінсон, однією з причин встановлення нового рекорду стало те, що за минулу зиму Арктика пережила кілька періодів потепління, і навіть на північному полюсі періодично панували позитивні температури. Якби не похолодання на початку і в середині березня, то тоді площа льоду була б ще меншою.

Головну загрозу для льодової шапки Арктики, за словами вчених НАСА, сьогодні представляють не тільки аномально високі температури, але і великі тріщини, що з’явилися в багаторічних кригах, що дрейфують біля берегів Гренландії в кінці зими. Їх подальше розростання може призвести до розколу льодової шапки і її прискореного танення в наступні роки.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button