Екологія

Протяжність льоду в Антарктиді досягла рекордного мінімуму в січні

Супутникові спостереження показали рекордне для січня скорочення морського льоду в Антарктиді.

Експерти Європейської програми дистанційного зондування Землі “Коперник” підбили підсумки спостережень за погодою і кліматичними змінами в січні 2023 року. Результати показали аномально теплу погоду в Європі і рекордне скорочення протяжності морського льоду в Антарктиді на 31% в порівнянні з середніми значення для цього місяця.

Зміна площі льоду в Антарктиді в січні 2023 року від середніх значень за 1991-2020 роки. Зображення: Copernicus Climate Change Service/ECMWF

Танення морського льоду не робить помітного впливу на рівень моря, тому що лід вже знаходиться в океанській воді, відзначають експерти. Проте скорочення площі крижаного покриву стимулює подальше потепління. Білий морський лід відбиває до 90% сонячної енергії назад у космос, відкрите темне море — навпаки поглинає більшу частину випромінювання.

Дослідники також відзначили, що і в Арктичному регіоні, в якому зараз зима, протяжність морського льоду в січні була менше середніх значень багаторічних спостережень. Але різниця тут не така суттєва – на 4% менше середнього, але навіть це третій мінімальний результат за час спостережень.

Відхилення температури в січні 2023 року від середніх значень за 1991-2020 роки. Зображення: Служба зміни клімату Copernicus / ECMWF

Крім того, кліматологи відзначають високі температури в січні, які фіксувалися майже на всій території Європи, в тому числі ряд температурних максимумів в новорічну ніч. В цілому температура була вище середньої на більшій частині території Європи, США, Канади і Мексики, при цьому температури нижче норми фіксувалися в Сибіру, Афганістані, Пакистані та Австралії.

“Ці екстремальні температури залишаються відчутною ознакою наслідків зміни клімату для багатьох регіонів і можуть розглядатися як додаткове попередження про майбутні екстремальні події”, – говорить Саманта Берджесс, заступник директора Програми “Коперник”


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button