Екологія

До 2064 році ліси Амазонії перетворяться в посушливу рівнину

Багато вчених вже давно пророкують загибель лісових масивів Амазонії, але ніхто не чекав цієї катастрофи так скоро

Професор Роберт Вокер з університету Флориди передбачив, що до 2064 році тропічні ліси Амазонії перетворяться в суху, порослу чагарником рівнину. Це відбудеться не тільки через зміну клімату, а й з-за масштабної вирубки лісів.

Image by blackend464 from Pixabay

Ліси Амазонії займають площу в 5 500 000 квадратних кілометрів. Це найбільший тропічний ліс на Землі. Поряд зі зменшенням забруднення повітря і регулюванням кругообігу кисню і вуглецю у світі, цей лісовий масив допомагає регулювати опади для підтримки рівня прісної води в регіоні.

На жаль, місцеві жителі не особливо замислюються над цим. Професор Вокер довгий час вивчав життя місцевих жителів, а також спілкувався з фермерами і лісорубами. Він резюмував, що бідність і нераціональне використання ресурсів державою, зрештою, приводять до збезлісення. «Люди не дуже турбуються про біологічне різноманіття, навколишнє середовище, коли їм доводиться думати про засоби існування», – зазначає він.

Дерева в регіоні не тільки вирубуються, часто місцеві фермери підпалюють ліси, щоб звільнити простір для сільськогосподарських культур. До цих підпалів додаються і пожежі викликані глобальним потеплінням. Минулого року ця проблема значно ускладнилася. Так в серпні 2019 року Національний інститут космічних досліджень Бразилії повідомив про більш ніж 80 000 пожеж по всій країні, що на 77% більше, ніж в попередньому році.

Вокер зазначає, що раніше тропічні ліси вже переживали періоди посухи й пожеж. Це траплялося у 2005, 2010 і в 2015 роках. Однак зараз спостерігається тенденція до більш довгих періодів посухи, які трапляються частіше. Через це лісові масиви не встигають відновлюватися.

«Якщо посуха в південній Амазонії триватиме, як це було в останнє десятиліття, вона стане нормою для цього регіону до кінця століття. Насправді переломний момент може статися ще до 2064 року », – пише Вокер.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button