Екологія

Індонезійські острови тонуть у тоннах сміття

Минулого тижня в районі ланцюжка островів біля узбережжя Джакарти за кожен день було зібрано понад 40 тонн сміття. Індонезійська влада направила спеціальні загони і човни, щоб допомогти жителям очистити берегові лінії та навколишні води.

Індонезія — другий за величиною в світі виробник морського сміття після Китаю — близько 1,29 мільйона метричних тонн відходів на рік.

Операція з очищення була зосереджена на популярній у туристів території, відомої як Тисяча островів. Жителі одного острова повідомили про мертвих черепах в цьому районі, хоча Юсин Хардіман, глава департаменту навколишнього середовища, сказав, що поки неясно, чи пов’язана їхня загибель зі сміттям.

Нещодавно на узбережжі острова Сулавесі був виявлений кашалот, в шлунку у якого перебувало 115 пластикових склянок і 25 пакетів. Проблема морських відходів в Індонезії стала настільки серйозною, що офіційні особи в минулому році оголосили про надзвичайну ситуацію після того, як узбережжі Балі було завалене сміттям.

Близько 264 працівників санітарної служби беруть участь у триваючому очищенні Тисячі островів, в той час як 13 судів регулярно патрулюють засмічені ділянки архіпелагу. Згідно із заявою Хардімана, більша частина сміття в районі островів може походити звідки завгодно: відходи приносить в океан розлитими річками та обертовими течіями в сезон мусонів.

Індонезія — архіпелаг з більш ніж 17 000 островів — пообіцяла до 2025 року скоротити морські пластикові відходи на 70 %. Але погана інфраструктура перероблення відходів і низька поінформованість серед її 260 мільйонів жителів є серйозними перешкодами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button