Технології

DARPA навчить штучний інтелект «здоровому глузду»

ШІ може ідентифікувати об’єкти за лічені секунди або частки секунди, наслідувати людському голосу і рекомендувати музику, але більшості машинних «інтелектів» бракує базового розуміння повсякденних об’єктів і дій — здорового глузду. DARPA об’єднується з Алленовським інститутом штучного інтелекту в Сіетлі, щоб змінити це.

Програма Machine Common Sense спрямована одночасно на виявлення проблеми та її вирішення, хоча ніхто не чекає, що вона буде вирішена за рік або два. Але якщо ШІ хоче вирватися з в’язниці специфічних ніш, в яких він добре працює, йому знадобиться розробити мозок, який буде здатний на більше, ніж на класифікацію з великою швидкістю.

«Відсутність здорового глузду перешкоджає розумній системі розуміти свій світ, невимушено спілкуватися з людьми, вести себе розумно в непередбачених обставинах і вчитися новому. Ця відсутність, мабуть, найбільш значний бар’єр, що відокремлює вузькоспрямовані додатки ШІ, які ми маємо зараз, і більш загальні додатка ШІ, які ми хотіли б створювати в майбутньому», пояснив Дейв Ганнінга з DARPA в прес-релізі.

Окрім того, що ШІ не вистачає здорового глузду, визначити цю категорію і протестувати також буде неймовірно важко, враховуючи обширність поняття. Здоровий глузд може полягати в розумінні того, що тверді об’єкти не можуть перетинатися з ідеєю того, що люди ходять на кухню, коли їм хочеться пити. Наскільки очевидні такі речі навіть для немовляти, настільки ж складно пояснити їх штучному інтелекту.

Кнопка «Наверх»