Технології

Винайдено нове джерело енергії

Американські вчені зі Стенфордського університету винайшли пристрій, який генерує енергію з холодного нічного неба, коли сонячні батареї не працюють.

Сонячні панелі є ефективним джерелом відновлюваної енергії протягом дня. Однак, поки що не існує аналогічного пристрою для вироблення енергії вночі. Споживачі електрики можна оснащувати батареями для зберігання енергії, виробленої вдень, але це помітно збільшує їх вартість.

Розроблене вченими Вей Лі і Шаньхуей Фаном пристрій працює внаслідок явища, при якому звернена до неба поверхню вночі передає своє тепло атмосфері, досягаючи більш низької температури, ніж навколишнє повітря. Цей принцип перепаду температур і використовується для вироблення відновлюваної електроенергії.

Недорогий термоелектричний генератор протестували під ясним грудневим небом на даху в Стенфорді. Пристрій підключено до білого світлодіода і живило його, виробляючи слабке світло. Вихідна потужність склала приблизно до 25 міліват енергії на квадратний метр.

«Наша робота в майбутньому дає можливість використовувати холод космосу як поновлювані джерела енергії. Це доповнить технологію отримання сонячної енергії. Хоча вихідна потужність завжди буде істотно нижче, вона може працювати в години, коли сонячні елементи не можуть», — говорять дослідники.

Оскільки основною деталлю винаходу є простий алюмінієвий диск, покритий фарбою, команда вважає, що пристрій можна легко масштабувати для практичного використання. Кількість вироблюваної електрики на одиницю площі невелике, але дослідники стверджують, що прилад можна зробити у двадцять разів потужніший за допомогою нескладних доробок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button