Людина

Вчені розповіли про головні загрози здоров’ю від носіння кросівок

Американські вчені провели масштабне дослідження, за підсумками якого їм вдалося виділити кілька основних загроз для здоров’я, яким людина піддає себе при носінні кросівок. Стверджується, наприклад, що вважати таке взуття повністю безпечним не варто.

Як було встановлено в ході дослідження, постійне носіння кросівок, крім грибка і неприємного запаху, ще призводить до ряду інших не менш серйозних проблем. Так, один з найпоширеніших наслідків носіння спортивного взуття, стверджують вчені, полягає в появі п’яткової шпори. Як виявилося, під час бігу п’ята регулярно піддається ударам, і чим м’якше взуття, тим більша сила удару. Спочатку ці поштовхи здаються слабкими, проте вони приховують у собі чимало небезпек і призводять до утворення шпор. Крім того, кросівки можуть призвести до проблем зі здоров’ям хребта, насамперед, появи міжхребцевих гриж.

Як виявилося, ходьба на плоскій підошві супроводжується нерівномірним розподілом навантаження на хребет, тому кросівки можуть стати причиною порушення постави, що виразиться в появі гриж. Далі в списку проблем, спровокованих любов’ю до спортивного взуття слідує плоскостопість. За словами вчених, мода на носіння кросівок та кедів поступово привела до того, що в останні роки суттєво збільшилася чисельність молодих людей з таким дефектом стопи.

Четверте місце в рейтингу неприємних наслідків від носіння кросівок дісталося деформації стоп і кісток ніг. Ці проблеми викликані неправильним навантаженням при ходьбі в такому взутті, а причина полягає у все тій же плоскій підошві. Нарешті, захоплення спортивним взуттям, впевнені експерти, може обернутися для людини клишоногістю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button