Людина

Діти та порнографія – як себе вести

діти та порноУ Великобританії йде активне обговорення питань про зміст шкільної програми в області сексуального виховання дітей. Каменем спотикання є порнографія. Експерти в галузі освіти та вчителі сперечаються про те, чи варто підносити порнографію дітям як абсолютне зло або ж правильніше зайняти більш помірковану позицію при оцінці цього явища.

Оскільки у Великобританії уроки сексуального виховання не входять до списку обов’язкових предметів шкільної програми, що затверджуються Міністерством освіти, кожна школа має право розробити власну програму з даного предмета.

Для того щоб допомогти школам у розробці такої програми, громадське об’єднання «Форум сексуального виховання», куди входять представники різних громадських і державних організацій, днями опублікувало перший випуск спеціального онлайн видання, присвяченого питанням сексуального виховання дітей, зокрема, питання про те, як найбільш коректно піднести дітям настільки «суперечливе явище» як порнографія.

У цьому випуску серед іншого наведено список того, що вчителям слід знати про порнографію. Особливу увагу привернуло твердження з цього списку про те, що «порнографію можна оцінювати по-різному, необов’язково тільки« негативно ».

Видання пропонує різні ідеї уроків для кожної вікової групи. Наприклад, з учнями у віці 11 років пропонується обговорити небезпеку секстингу (від англ.sexting – пересилання інтимних фотографій по СМС або через Інтернет – прим.cikavosti.com), а п’ятирічним школяра – розповісти про те, як ретушування фотографій, що публікуються в ЗМІ, спотворює уявлення про зовнішній вигляд людського тіла. З учнями від 14 років і старше пропонується обговорити питання «реальної» та «вигаданої» поведінки в порнографічних фільмах.

Критика публікації не змусила себе довго чекати. Почалося обговорення на http://replace.org.ua/. «Складається враження, що мета цього видання – зруйнувати віру дітей та молоді в абсолютні моральні цінності і створити у них враження, що у сфері сексуальної поведінки не існує поганого і хорошого. Більшість батьків жахнуться, коли дізнаються, що їх дітям збираються розповідати про порнографію в такому ключі, – заявив один представників Фонду сімейного освіти, ще однієї громадської організації Великобританії.

Інший експерт висловив точку зору про те, що подібні уроки необхідно проводити тільки за згодою батьків. «Цей матеріал можна було б зробити доступним для широкої публіки, але деяким найбільш відповідальним батькам доведеться проявляти особливу обережність – не дай бог, матеріал попадеться дітям на очі. Цих батьків жахає думка про те, що діти можуть отримати доступ до нього прямо в школі ».

Незважаючи на всю суперечливість проблеми і страх вчителів піднімати таку делікатну тему, в сьогоднішніх умовах, коли діти, завдяки мережі Інтернет, мають вільний доступ до матеріалів порнографічного змісту, школа все ж повинна мати у своєму розпорядженні адекватні інструменти реагування на що стоїть перед нею проблему.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button