Інтернет

Елон Маск хоче створити глобальну систему супутникового Інтернету

Як відомо, мільярдер Елон Маск (Elon Reeve Musk) заснував компанії SpaceX, Tesla Motors і платіжну систему PayPal. Тепер він задумався про новий амбітний проект – йдеться про виведення в космос масштабного угруповання супутників, потрібних для надання послуги Інтернет.

Супутникове угрупування повинно налічувати близько 700 малих космічних апаратів, вагою близько 110-115 кг. Це майже в два рази менше маси комерційних комунікаційних супутників, які використовуються зараз. При цьому ціна супутника не повинна перевищувати одного млн. доларів.

08-11-14-foto-cikavosti550x374-1
Увагу приковує і велике число апаратів, адже нова група за своїми масштабами в десять разів перевершить орбітальне угруповання Ірідіум, яке налічує 66 супутників. Виробляти апарати будуть на новому підприємстві, яке планується створити в штаті Флорида або Колорадо.

Читайте також: Як надшвидкісний інтернет змінить світ у 2025 році

Елон Маск веде переговори з Ґрегом Уайлер (Greg Wyler). Останній заснував стартап O3b Networks, покликаний забезпечити розвиваючі регіоні недорогим і високошвидкісним супутниковим Інтернетом. Супутникове угрупування O3b Networks має в своєму розпорядженні вісім супутників, а в майбутньому їх число збільшиться до шістнадцяти.

Очевидно, Елон Маск готується кинути виклик таким гігантам як Google і Facebook. Нагадаємо, раніше Ґрег Уайлер хотів співпрацювати з Google в питанні виведення на орбіту 180 супутників, потрібних для забезпечення доступу в Інтернет. Аналітики припускають, що покинути проект у вересні цього року Уайлера могли спонукати розбіжності, що виникли між ним і керівництвом Google.

Натхнення: rusevik.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button