Авто

Як правильно водити машину вночі?

Загальновідомо, що найскладніший час для водіння автомобіля це нічна доба. Людина спочатку не пристосована до нічного життя, тому всі її органи чуття в нічний час притупляються. Особливо нічний час позначається на гостроті зору. Тим не менше, життя в сучасних умовах таке, що доводиться працювати і вночі, в тому числі їздити на машині. Допоможе уникнути дорожнім інцидентам дотримання кількох простих правил.

foto_cikavosti_16.10.2014-06_resized

1. Корекція фар. Велика частина наших громадян має автомобілі без автоматичного регулювання фар в залежності від завантаження машини. В таких машинах лише ручна корекція фар. Встановлюємо коректор так: якщо веземо на задньому сидінні одного пасажира, встановимо коректор на положення «1», веземо двох, встановлюємо на «2». Мається вантаж в багажнику – встановлюємо коректор фар у положення «3». Нагадаємо, коректування фар здійснюється залежно від завантаження задньої осі автомобіля.

2. Близький-дальній. При наближенні зустрічного транспорту обов’язково переключіться на ближнє світло. Тим більше це потрібно зробити, якщо водій зустрічної машини попросив вас про це, кліпнувши дальнім світлом. Якщо вас засліпив зустрічний транспорт, мігніте йому дальнім світлом або зупиніться. Рух наосліп дуже небезпечний. Йдете на обгін, не забудьте вимкнути дальнє світло. В іншому випадку водій машини, що обганяєте, буде засліплений через дзеркала заднього виду.

3. Слідкуйте за чистотою вітрового скла. Забруднені скла сильно погіршують видимість вночі. Особливо небезпечні масляні плями на склі, вони заломлюють світло. Якщо доводитися часто здійснювати нічні поїздки, мити скло потрібно не менше одного разу на два тижні з обох сторін. Добре використовувати при цьому спеціальні засоби для мийки автомобільних скла.

4. Не забувайте включити ближнє світло. За діючими в даний час Правилами ближнє світло повинно бути включене постійно при русі машини за межами міста. Деякі водії не включають фари ближнього світла в цілях економії лампочок. Цього робити не можна, особливо з настанням сутінок. Життя дорожче.

5. Бережіться зустрічного транспорту. Може виникнути ситуація, коли вас засліпить зустрічний автомобіль, навіть якщо його водій переключився на ближнє світло. Тому при роз’їзді приберіть ногу з газу і будьте готові загальмувати.  Але якщо вже трапилася якась негода, http://vk.com/ стануть вам у пригоді.

6. «Однофарова» небезпека. Якщо до вас наближається автотранспорт з включеною однією фарою, то це не завжди може бути мотоцикл. Може наближатися автомобіль з несправними фарами. Тому будьте готові до того, щоб мати запас місця при роз’їзді з таким транспортом.

7. Не дозволяйте собі осліпнути. Часто бувають випадки, коли водій зустрічного транспорту не переключився на ближнє світло. В таких випадках краще мінімально знизити швидкість або зупинитися зовсім. В крайньому разі, не дивіться прямо на дорогу. При роз’їзді дивіться вбік в сторону узбіччя.

8. Дотримуйтесь швидкісного режиму. Нічні поїздки і так підносять багато сюрпризів. Тому ніколи не їздіть на великих швидкостях по не знайомій дорозі. Будьте гранично уважні і готові до будь-яких несподіванок.

9. Бережіться вантажівок. При наближенні вантажного транспорту будьте особливо уважні, не завжди на вантажівках працюють всі бічні габаритні вогні. Транспорт може бути завантажений довгомірним вантажем, наприклад, колодами або трубами.

10. Не спати. Вночі будь-якій нормальній людині хочеться спати. Сильно схиляє до сну спокійний монотонний рух по хорошій трасі. Не спати! Застосуйте випробуваний прийом – покладіть під язик шматочок лимона. Це не дасть вам заснути і трохи поліпшить зір.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button