Екологія

Як проєктувати зелені дахи?

Проєктування «зелених дахів» – це досить непросте завдання, адже при цьому необхідно врахувати умови для зростання рослин та облаштувати системи для догляду за ними.

Які деталі необхідно врахувати під час реалізації такого проекту – розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій. 

«Створення таких об’єктів регулюється окремим розділом ДБН В.2.6-220:2017 Покриття будівель і споруд. Ось основні вимоги до проєктування озеленених дахів:

  • облаштовувати зелену покрівлю дозволяється на плоскому покритті з ухилом менше 5° та на скатному даху з ухилом 5°-15°;
  • рослинний шар повинен становити не менше 150 мм;
  • передбачити щонайменше два зливоприймачі;
  • забезпечити спеціальні доріжки для проходу людей;
  • створити систему поливу рослин, відведення ґрунтової води та гідроізоляційний шар», – деталізував Юрій Тацій.

Посадовець зауважив, що озеленення дахів стає все популярнішим у сучасному екологічному будівництві.

«І це не дивно, адже «зелені дахи» не тільки прикрашають міський простір, а і мають низку важливих для жителів переваг. Взимку вони забезпечують збереження тепла, влітку – прохолоду, що сприяє кращій енергоефективності будинку. А найголовніше – зелені насадження очищують повітря, що вкрай важливо для великого міста», – підкреслив Юрій Тацій.

Він додав, що проєктування зеленої покрівлі – дуже вигідний варіант, якщо прибудинкова територія недостатня для облаштування саду чи зеленої зони. Таким чином, елементи будівлі відіграють важливу функціональну роль у міському середовищі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button