Людина

Дослідження: людина довіряє комп’ютерам більше, ніж людям

Попри зростаючу стурбованість з приводу вторгнення алгоритмів в повсякденне життя, люди схильні більше довіряти комп’ютерній програмі, ніж своїм побратимам, з’ясували вчені з університету Джорджії.

Від вибору наступної пісні у вашому списку відтворення до вибору штанів правильного розміру — люди більше покладаються на поради алгоритмів, які допомагають приймати повсякденні рішення і спрощують життя.

«Алгоритми можуть виконувати величезну кількість завдань, і їх кількість збільшується практично кожен день», – пояснює дослідник Ерік Богерт з університету Джорджії. «Схоже, що існує схильність більшою мірою покладатися на алгоритми в міру ускладнення завдання, ніж на поради інших людей», – додав Богерт.

У дослідженні, опублікованому в журналі Scientific Reports, команда залучити 1500 осіб.

Вчені попросили добровольців підрахувати кількість людей на фотографії натовпу і надала два види підказок. Одні були створені групою інших людей, а інші — за допомогою алгоритму. У міру того, як кількість людей на фотографії збільшувалася, підрахунок ставав все важче. В результаті люди з більшою ймовірністю слідували підказками, які генерував алгоритм, ніж довіряли собі або «мудрості натовпу».

Дослідження зачіпає важливі питання про повсюдне використання алгоритмів в повсякденному житті людей.

Наприклад, алгоритми розпізнавання осіб вже стали предметом пильної уваги в останні роки. Річ у тому, що їх використання виявило культурні упередження в їх побудові.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button