Людина

Вчені: чим корисні та небезпечні поцілунки

Поцілунки зміцнюють серце, імунітет і навіть зуби, але в той же час не виключають небезпеку підхопити інфекцію. «Газета.Ru» вивчила, що кажуть медики про поцілунки.

Поцілунок як важливий елемент романтичних відносин існує в багатьох культурах. Є різні точки зору на те, як і чому він виник. Є його аналоги в світі тварин. З біологічної точки зору поцілунок це найбільш повний обмін інформацією з іншою людиною. Запах, смак – це канали хімічної комунікації, які на підсвідомому рівні говорять, чи підходить нам партнер. Різні аспекти поцілунків вивчає спеціальна наука філематологія, яка була визнана наукою в 2009 році. Так що поцілунки – це серйозно.

Вчені: чим корисні та небезпечні поцілунки

Але є і ще одна сторона поцілунків – так сказати, гігієнічна. Корисно або шкідливо для здоров’я іти на такий тісний контакт з іншою людиною, навіть якщо відчуваєш до неї симпатію і потяг? На цей рахунок існують прямо протилежні твердження.

Поцілунок як ліки

Під час поцілунку розширюються кровоносні судини, трохи підвищується тиск, швидше б’ється серце (у чоловіків в середньому до 110 ударів на хвилину, у жінок – до 108), частішає дихання. Така активація серцево- судинної системи корисна для здорової людини, і організм отримує більше кисню.

Відбувається гормональний сплеск – викид статевих гормонів, адреналіну, окситоцину, в той же час в крові падає рівень гормону стресу кортизолу. Тобто поцілунок тонізує організм і в той же час знімає стрес, напругу. У мозку продукуються ендорфіни – ендогенні опіати, вони викликають почуття радості і одночасно знімають біль.

Американські фахівці підрахували, що при поцілунку працюють більше 30 м’язів обличчя, що зберігає шкіру пружною і підвищує кровопостачання.

У слині міститься велика кількість бактерій, які не викликають захворювань, а просто живуть у ротовій порожнині. Вчені підрахували, що 80 % бактерій в роті людини однакові у всіх, а 20 % індивідуальні. При поцілунку партнери ними обмінюються. Чужі бактерії стимулюють імунну систему, викликаючи утворення антитіл. Імунологи називають це «перехресною імунізацією», яка підвищує опірність організму інфекціям.

Нарешті, стоматологи кажуть, що під час поцілунку посилюється виділення слини, багатої з’єднаннями кальцію і фосфору, які проникають в зубну емаль і захищають зуби від карієсу.

«Поцілунок – переносник інфекції»

Такий плакат прикрашав стіни загсу у Ільфа і Петрова. І це теж правда. Крім нешкідливих бактерій при поцілунку партнери можуть передавати один одному і збудників різних захворювань.

Ось приклади захворювань, які можуть передаватися через поцілунки.

У першу чергу, це грип, ГРВІ та мононуклеоз, який навіть називають «хвороба поцілунків», він викликається вірусом Епштейна- Барра, який поширюється через слину. Герпес і гепатит В можна гарантовано отримати в тому випадку, якщо у зараженого партнера є ранки на губах або в роті.

Про можливість передачі ВІЛ через поцілунки говорив нобелівський лауреат Люк Монтаньє, який першим у світі відкрив, що СНІД породжується ВІЛ- інфекцією. «Багато вчених марно ігнорують небезпеку поцілунку, особливо глибокого, для передачі ВІЛ -інфекції», – сказав учений. Посилаючись на свої дослідження, Монтенье заявив, що слинні залози можуть накопичувати компоненти вірусу, які передаються зі слиною під час глибокого поцілунку.

Знову ж, якщо у партнерів є ранки на губах або в роті, то поцілунок по небезпеці зараження не поступається сексу без презерватива. З ним можна отримати інфекції, що передаються статевим шляхом: сифіліс, гонорея, хламідіоз. При глибоких поцілунках може передаватися менінгококова інфекція, одним з наслідків якої є менінгіт.

Не так давно вчені з’ясували, що при поцілунку можна передати партнеру навіть виразку шлунка. Її переносником служить бактерія Helicobacter.

Не варто цілувати в губи дітей, бо батьки можуть передати їм бактерії, що викликають карієс. У дорослої людини є антитіла до таких бактерій, а маленькі діти їх не мають.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button