Всесвіт

Вчені зафіксували удари метеоритів об поверхню Землі за 500 млн років

Вчені з Лундського університету в Швеції відстежили потік метеоритів на Землю за останні 500 млн років. Для цього вчені розчинили майже десять тонн осадових порід з древнього морського дна. Результати дослідження публікує Proceedings of the National Academy of Sciences.

Кілька тисяч метеоритів приземляються на поверхню Землі щороку. Космічні камені походять з поясу астероїдів між Марсом і Юпітером, де пошарпані в результаті гігантських зіткнень небесні тіла обертаються навколо Сонця.

Метеорити містять невелику частку мінералу, оксиду хрому, який дуже стійкий до розкладання. Мікроскопічні зерна оксиду хрому були відсіяні в лабораторії й служать своєрідними «капсулами часу», надаючи вченим величезний обсяг інформації.

Для проведення дослідження дослідники з лабораторії астрогеобіологіі Лундського університету розчинили майже десять тонн осадових порід з древнього морського дна в сильних кислотах. Річ у тім, що осад містить залишки метеоритів, і їх хімічним складом можна визначити момент падіння на Землю.

Всього вони витягли оксид хрому з майже 10 000 різних метеоритів, які впали на Землю за останні 500 мільйонів років.

Результати дослідження спростували існуючі теорії. Так, дослідники визначили, що великі зіткнення в поясі астероїдів, як правило, не сильно впливають на кількість зіткнень із Землею.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button