Всесвіт

Дослідження: вода на Марсі висихала поступово

Нове дослідження показало, що вода на Марсі не висохла відразу, а планета коливалася між посушливими і вологими періодами. Через якийсь час планета стала повністю сухою.

Попередні дослідники припускали, що колись Марс був досить вологим і міг покрити всю свою поверхню океаном, що містить приблизно в два рази менше води, ніж Атлантичний океан. Однак, за даними НАСА, Червона планета зараз надзвичайно посушлива. У ній знаходиться в тисячу разів менше води, ніж в пустелі Атакама в Чилі – найсухішого місця на Землі.

Щоб з’ясувати як саме висох Марс, вчені проаналізували дані, отримані від марсохода НАСА Curiosity. Зараз апарат досліджує основу гори Шарп – гігантського кургану, висотою приблизно 5,5 км. Апарат досліджував склад цієї гори, щоб отримати уявлення про те, як середовище сформувало цю частину Марса.

Вчені зосередилися на осадових шарах товщиною близько 850 м. Основа гори Шарп складається з глин товщиною близько 300 м, які сформувалися в озерах. Вище цього, дослідники виявили широкі ерозійно-небезпечні шари товщиною близько 150 м, які, ймовірно, з’явилися через вітер. Потім вчені знайшли чергуючі світлі і темні породи, які зазвичай з’являються в річках.

«Ми бачимо постійні зміни клімату, зафіксовані в осадовій структурі кургану», – зазначили вчені з НАСА.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button