Людина

Імунолог пояснила, як впливає потепління на стан здоров’я людей

Різке весняне потепління може нашкодити самопочуттю літніх громадян, а також людей з нестабільним артеріальним тиском, гіпертоніків і гіпотоніків. Про це розповіла імунолога Ірина Ярцева. Вона пояснила, що різке потепління вимагає від людського організму залучити механізми адаптації до температурного стрибка, і далеко не завжди він легко справляється з цим — свідченням цього стає погане самопочуття, що виникає в період подібних перепадів.

«Літні люди, гіпертоніки й гіпотоніки, а також люди зі шкідливими звичками — от хто перший страждає від швидкого потепління погоди», – пояснила лікарка.

Ярцева повідомила, що паління, часте споживання алкоголю, малорухливість, захопленість нездоровою їжею і зайва вага негативно позначаються на стані судинної стінки. Як наслідок цього, знижується еластичність кровоносних судин, через що вони набагато гірше пристосовуються до атмосферних і кліматичних змін, особливо різких.

Таким чином, істотне потепління може виявитися причиною головного болю, сильної втоми, сонливості та перепадів артеріального тиску в бік зростання або падіння.

Спеціалістка порадила, людям чутливим до змін погоди, заздалегідь довідуватися про прогноз і мати на випадок можливих погіршень препарати, призначені або рекомендовані лікарем. Також слід займатися профілактикою подібних ускладнень — більше гуляти на свіжому повітрі, виконувати вправи та зміцнювати імунітет.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button