Екологія

Дослідники вперше відстежили переміщення поживних речовин у водному середовищі

Дослідники з Університету штату Флорида провели детальний аналіз переміщення речовин в Мексиканській затоці. Так вони можуть встановити як одні водойми можуть впливати на інші, в тому числі на рослини і тварини, які там мешкають.

У Мексиканську затоку надходить значна кількість поживних речовин з річок, що впадають в неї, в результаті чого води північного шельфу Мексиканської затоки стають надмірно збагаченими і більш сприйнятливими до зростання водоростей. Однак вчені як і раніше не були впевнені в тому, чи залишає значна частина поживних речовин цю територію, щоб потенційно вплинути на хімічний склад північної частини Атлантичного океану.

«Мексиканська затока – це економічно важлива водойма, оскільки прилеглі до неї території залежать від неї для туризму, рибальства і видобутку нафти, і вона також відрізняється значною екологічною різноманітністю, – зазначила Саманта Хоу. – Важливо відстежувати надходження поживних речовин з річкових систем, оскільки ці поживні речовини сприяють шкідливому цвітінню водоростей на північному шельфі затоки ».

Дослідники не виявили ніяких доказів того, що нітрати з річкової системи Міссісіпі-Атчафалайя змішуються по всьому північному шельфу Мексиканської затоки з відкритими водами Мексиканської затоки. Отримані дані узгоджуються з недавніми роботами вчених, які вказують на те, що 90% поживних речовин річки Міссісіпі утримується в прибережній екосистемі, тобто, що поживні речовини з річки Міссісіпі не покидають затоку.

Для проведення дослідження команда зібрала і проаналізувала проби води, взяті під час чотирьох різних дослідницьких експедицій в Мексиканську затоку і Флоридську протоку в період з 2011 по 2018 рік.

В ході дослідження вперше були отримані вимірювання ізотопного складу нітратів в Мексиканській затоці, а також новий ізотопний профіль із Флоридської протоки. Ці нові профілі водної товщі були потім зіставлені з попередніми вимірами з Північної і Південної Атлантики і з величиною надходження азоту в затоку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button