Екологія

Птахи гинуть на сонячних батареях — ШІ розбереться, чому

Чому сонячні електростанції знищують птахів? Екологічно чиста енергія не так безпечна, як здавалося? Щорічно на сонячних панелях гинуть десятки тисяч птахів, але до сих пір немає навіть припущення, що саме стає причиною їх смерті. Тепер вся надія — на штучний інтелект.

Image by Michael Schwarzenberger from Pixabay

Працівники сонячних електростанцій вже багато років знаходять трупи птахів на своїх об’єктах. Це дуже дивно і незрозуміло. Ніхто не розуміє, чому це відбувається, але подібне спостерігається повсюдно, а не на якихось окремих сонячних електростанціях.

«Було дуже мало досліджень впливу сонячної енергії на птахів», — каже вчений-еколог Місті Спорер з електроенергетичної компанії в Північній Кароліні Duke Energy.

«Було дуже мало досліджень впливу сонячної енергії на птахів», — каже вчений-еколог Місті Спорер з електроенергетичної компанії в Північній Кароліні Duke Energy.

У 2016 році перше в своєму роді дослідження показало, що сотні сонячних станцій в США щорічно вбивають близько 140 000 птахів. Це менше однієї десятої відсотка від загального числа птахів, загиблих від діяльності електростанцій, що працюють на викопному паливі. У цьому випадку причини їх смерті зрозумілі — зіткнення, ураження електричним струмом та отруєння. Зв’язок же між сонячними установками і загибеллю птахів до тепер неясна. Є теорія, що птахи помилково приймають відблиски від сонячних панелей за відблиски на поверхні озера, і вони гинуть в результаті невдалого приземлення. Але у цій версії немає доказів.

Міністерство енергетики США уклало з вченими з Аргонської національної лабораторії в Іллінойсі контракт на 1,3 мільйона доларів, згідно з яким буде розроблена платформа штучного інтелекту, призначена для вивчення поведінки птахів на сонячних електростанціях. Дослідники сподіваються, що дані, зібрані їх системою, допоможуть орнітологам розгадати таємницю загибелі птахів.

«Важливо зменшити вплив сонячної енергії на навколишнє середовище в будь-якій формі», — говорить біофізик Юкі Хамада, який очолює проект.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»