Наука

Дослідники з’ясували, як серцевий напад впливає на роботу мозку

Аналіз показав, що когнітивні функції мозку різко знижуються протягом декількох років після перенесеного інфаркту міокарда.

Image by InspiredImages from Pixabay

Неврологи з Медичної школи Університету Джона Хопкінса провели масштабне дослідження впливу перенесеного інфаркту міокарда на роботу мозку. Аналіз показав, що когнітивні функції у людей, які пережили серцевий напад, знижувалися істотно швидше, ніж у їх «здорових» ровесників.

Вчені зібрали дані з декількох окремих досліджень, які включали сукупно 30 465 повнолітніх жителів США і вивчали неврологічні зміни у пацієнтів в середньому протягом 6,4 року. Всі учасники дослідження на момент першої оцінки когнітивних здібностей не стикалися з зупинкою серця або інсультом. У процесі спостереження, яке включало періодичне неврологічне обстеження, 1033 людини перенесли принаймні один серцевий напад, у 137 з них було два інфаркти.

Дослідники використовували спеціальну систему оцінки для вимірювання загальних когнітивних функцій, пам’яті і виконавчих функцій (здатності приймати складні рішення). Ці показники знижуються з віком, порушення функцій характерні для багатьох вікових захворювань.

Дослідження показало, що хоча безпосередньо після перенесеного інфаркту міокарда значущих змін в роботі мозку не спостерігалося, протягом декількох років когнітивні функції пацієнтів, які перенесли серцевий напад, знижувалися набагато швидше, ніж в контрольній групі. Різниця між пацієнтами, котрі перенесли інфаркт, і їх «здоровими» ровесниками в середньому становила від шести до 13 років за різними показниками.

Неврологи відзначають, що поки не зрозуміло, з чим пов’язано такий відкладений вплив на мозок порушень в роботі серцево-судинної системи. Але воно показує, що реабілітація після перенесеного інфаркту повинна включати серію заходів, спрямованих на своєчасну діагностику і запобігання когнітивних змін. Крім того, це означає, що профілактика серцево-судинних захворювань може впливати на зниження поширеності деменції та інших порушень в роботі мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button