Технології

Перший в світі танкер для електроенергії показали на виставці в Японії (відео)

Японський стартап представив прототип танкера для перевезення електроенергії по морю.

Японський стартап PowerX, що займається зеленою енергетикою, пропонує морське рішення для транспортування екологічно чистої енергії по морю. Це дозволить забезпечити електрикою регіони, в яких можливості використання поновлюваних джерел енергії обмежені. Прототип танкера був представлений на виставці в Японії, а його будівництво має бути завершено в 2025 році.

Довжина електричного танкера буде досягати 140 м, він буде оснащений 96 контейнерними морськими батареями загальною потужністю 241 МВт*год. PowerX буде використовувати власну запатентовану систему акумуляторів. Вона працює на основі літій-залізо-фосфатних елементів і підтримує більше 6 тис. циклів зарядки. За допомогою танкера можна буде переміщати електроенергію по морю на відстань до 300 км.

Електротанкер PowerX

Розробники вважають, що танкери можна буде використовувати для створення нових мереж для передачі електроенергії через моря. У міру розвитку акумуляторів і потужність пристроїв, і дальність транспортування будуть постійно зростати. При цьому вже зараз їх можна буде використовувати для доставки електроенергії на острови або від віддалених вітрових електростанцій.

Японські острови розташовані в сейсмічно активній зоні і оточені глибоководними морями. В таких умовах прокладка підводних кабелів між островами є дороге і неефективне рішення. В результаті в окремих районах зберігається необхідність будівництва електростанцій, що працюють на викопному паливі. Танкери-батареї можуть стати альтернативою, яка забезпечить віддалені регіони зеленою енергією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button