Екологія

Дослідники: всі країни світу можуть перейти на зелену енергію до 2050 року

Дослідники зі Стенфордського університету представили новий план, згідно з яким усі країни світу можуть перейти на зелену енергію до 2050 року. Він зажадає інвестицій у розмірі 73 трильйонів доларів США.

Вчені підрахували, що всі 143 країни можуть перейти на екологічно чисті джерела енергії до 2050 року. За планом дослідників зі Стенфордського університету, це допоможе скоротити світовий попит на шкідливі види виробництва більш ніж наполовину протягом 30 років. Вони будуть використовувати вже чинні технології, що допоможе запобігти «найбільш катастрофічним наслідкам зміни клімату».

План, опублікований в журналі One Earth — це оновлена версія більш старої доповіді тієї ж команди, однак раніше він охоплював менша кількість країн.

Новий план потребує спільних інвестицій у розмірі 73 трильйонів доларів США, частина з яких піде на розробку нових технологій. Сюди входять методи, які знизять шкідливі викиди транспортних та судноплавних засобів, а також перехід більшої частини промисловості на «зелену» енергію. Хоча повний перехід до 2050 року може звучати занадто оптимістично, дослідники відзначили, що вони можуть досягти цього навіть раніше.

 

«Терміни більш агресивні, ніж будь-який сценарій МГЕЗК — у 2009 році ми вперше прийшли до висновку, що 100% перехід до 2030 року технічно і економічно можливий», — зазначив провідний автор і стенфордський інженер Марк Якобсон в інтерв’ю ScienceAlert. «Але з соціальних і політичних причин перехід до 2050 року більш реалістичним».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button