Екологія

Від льодовикового шельфу Бранта відколовся величезний айсберг (фото)

Величезний айсберг, розміром майже зі сучасний Лондон, розірвав антарктичний крижаний шельф біля дослідницької станції. Це вже другий подібний розкол за два роки, але чи варто бити тривогу?

Британське антарктичне дослідження (BAS) заявило, що формування нового айсберга не пов’язане зі зміною клімату, що прискорює втрату морського льоду в Арктиці та частинах Антарктики. Айсберг, площа якого 1550 квадратних кілометрів відокремився від крижаного шельфу Бранта так само як рік тому трохи менш великий фрагмент — його площа становила 1270 квадратних кілометрів.

“Дана подія очікувалася і є частиною природної поведінки на шельфі. Воно не пов’язане зі змінами клімату», — запевнив глаціолог Бас Бас Домінік Ходжсон.

Дослідницька станція Британії Halley VI контролює стан великого плаваючого шельфу щодня, але не залежить від останнього розриву. Мобільна дослідницька база була переміщена з міркувань безпеки в 2016-2017 роках, оскільки тріщини на льоду загрожували її цілісності. Відтоді співробітники працювали на ній тільки під час антарктичного літа в період з листопада по березень.

Місце відділення айсберга і розташування бази полярників BAS

В цей час команда з 21 людини підтримує постачання живлення і дистанційно проводить наукові експерименти, оскільки взимку на льодовику темно 24 години на добу, а температура падає нижче – 50 градусів за Цельсієм.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button