Наука

Музика Моцарта діє як знеболююче для новонароджених

Прослуховування «Колискової» Моцарта зробило легкий знеболюючий ефект перед медичними процедурами. Дослідження опубліковано в журналі Nature.

Image by Pexels from Pixabay

Дослідники з Центру медицини і психічного здоров’я Лінкольна провели рандомізоване контрольоване сліпе дослідження використання музики для лікування неонатального болю. Аналіз показав, що фонова заспокійлива музика полегшує симптоми болю у доношених новонароджених під час незначних медичних процедур.

Для дослідження вчені відібрали 100 здорових і доношених немовлят в громадській лікарні в Бронксі. Вік дітей на момент дослідження становив близько 2 днів. У всіх немовлят брали кров за допомогою стандартної процедури уколу в п’яту і вимірювали рівень болю за допомогою шкали неонатального дитячого болю (NIPS).

Дослідники давали всім учасникам за дві хвилини до уколу невелику дозу цукру, щоб незначно знизити біль. При цьому половина з них протягом 20 хвилин до процедури слухала «Колискову» Моцарта, а друга половина — лежала в тиші.

Дослідники були «засліплені» за допомогою звукопоглинаючих навушників і не знали, счи слухає під час процедури немовля музику. Для оцінки болю у новонароджених вони використовували в якості показників вираз обличчя, плач, характер дихання, руху кінцівок.

Оцінка неонатального болю у новонароджених до і після процедури: темна лінія — контрольна група, світла — група, яка слухала Моцарта. Зображення: Anbalagan et al., Nature

Новонароджені, які слухали Моцарта, показали «статистичне і клінічно значуще» зниження всіх показників за шкалою неонатального дитячого болю (NIPS). Цей ефект спостерігався до, під час і після процедури.

Музичне втручання — це простий, відтворений і недорогий інструмент для полегшення болю при незначних процедурах у здорових доношених новонароджених. Ми вважаємо, що в майбутніх дослідженнях слід також вивчити ефекти інших втручань, таких як запис батьківського голосу замість музики Моцарта, – говорить Самінатан Анбалаган, співавтор дослідження в інтерв’ю The Guardian


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button