Наука

Дослідження: новий імплантат мозку допоміг пацієнтам контролювати своє мислення

Вчені з Медичної школи Університету Міннесоти провели експеримент з мозковим імплантом і з’ясували, що він підсилює контроль процесів мислення.

У людини можуть початися проблеми з контролем когнітивних функцій мозку, наприклад, через психічні розлади від депресії до обсесивно-компульсивного розладу. Розумові процеси втрачають свою гнучкість: пацієнт насилу перемикається з однієї теми на іншу — це ключова особливість багатьох психічних захворювань.

Раніше вчені з’ясували, що електрична стимуляція областей вентральної внутрішньої капсули/вентрального смугастого тіла (VCVS) мозку може допомогти пацієнтам поліпшити когнітивний контроль і контроль розумових процесів. Крім цього, дослідники виявили, що з’являються нейронні біомаркери, які говорять про поліпшення клінічного стану.

Автори нової роботи використовували всі ранні експерименти й висновки, щоб створити алгоритм, який в реальному часі визначає, чи працює зараз мозок над завданнями когнітивного контролю.

Якщо так і в процесі виявлена помилка або довга затримка, то система відправляє короткі електричні імпульси в певну область мозку, щоб підвищити ефективність його роботи.

Дослідники зібрали групу з 12 добровольців, щоб провести експеримент з новим алгоритмом. Всі пацієнти раніше перенесли операцію на головному мозку для лікування епілепсії. За результатами дослідження частина добровольців погодилися, що імпульси від алгоритму допомогли їм і полегшили симптоми тривоги.

Автори роботи заявили, що їх систему можна використовувати також і для лікування людей з важкими розладами.

Перед масовим застосуванням нового алгоритму, він повинен пройти масштабні клінічні випробування.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button