Земля

Дослідження показало, як посухи та шторми “поширюють” хвороби

Більше половини всіх відомих людству патогенних захворювань, наприклад, лихоманка денге, пневмонія, малярія, хвороба Зіка, — можуть посилюватися зі зміною клімату, виявили вчені Гавайського університету в Маноа. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Climate Change.

Дослідники вивчили вплив кліматичних небезпек, чутливих до викидів парникових газів, таких як посухи, шторми і підвищення рівня океану, на кожне відоме людині патогенне захворювання. Дослідницька група розробила інтерактивну схему, яка показує зв’язок між конкретними кліматичними небезпеками та захворюваннями.

Зміна клімату океану, пожежі – все це впливає на хвороби, що викликаються вірусами, бактеріями, тваринами, грибами і найпростішими. Дослідження показало, що 218 з 375 відомих патогенних захворювань людини були порушені принаймні одним кліматичним фактором через 1 006 унікальних шляхів.

“Враховуючи великі наслідки пандемії COVID — 19, було дійсно страшно виявити величезну вразливість, що виникла в результаті викидів парникових газів, – заявив Каміло Мора, професор географії в коледжі соціальних наук Гавайського університету в Маноа і провідний автор дослідження. – Це підкреслює необхідність скорочення викидів парникових газів в глобальному масштабі”.

Численні кліматичні загрози розширюють масштаби сприятливого навколишнього середовища для переносників і патогенів. Потепління і зміна кількості опадів, наприклад, тягне за собою розширення ареалу проживання переносників хвороб: комарів, кліщів, бліх, птахів і деяких ссавців, причетних до спалахів вірусів і бактерій, таких як денге, чикунгунья, чума, хвороба Лайма, лихоманка Західного Нілу, вірус Зіка, трипаносомоз, ехінококоз і малярія.

Зміна клімату тягне за собою евакуації і міграцію людей, що збільшує кількість контактів з патогенами. Наприклад, шторми, повені, підвищення рівня моря і наступне за цим переміщення великої кількості людей сприяє поширенню лихоманки Ласса, лямбліозу, гастроентериту, холери, сальмонельозу, шигельозу, пневмонії, тифу, гепатиту, респіраторних і шкірних захворювань, — вважають дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments