Земля

Виникнення Чорного моря пов’язують зі Всесвітнім потопом

chorne_moreАвторитетний океанолог з Туреччини Седа Окай переконана, що подія, описана в Біблії під назвою Всесвітній потоп – це історичний факт, а Чорне море – результат цього легендарного природного катаклізму.

Ученими неодноразово висувалися гіпотези, які припускають виникнення Чорного моря близько 6–8 тисяч років тому в той час, коли танення льодовиків світового океану, піднявши рівень Середземного моря, дозволили подолати йому природну греблю, якою був сучасний Босфор. За проривом дамби води хлинули в Чорне море з неймовірною силою, рівною з потужністю до 200 Ніагарських водоспадів. Такий природний катаклізм дуже схожий на відому історію Всесвітнього потопу, докладно описану в Старому Завіті. Цікаво, що період найбільшого стихійного лиха на землі практично повністю збігається з науковими і релігійними даними.

“Ми з’ясували, що води Середземного моря ввійшли в Чорне, яке близько семи–восьми тисяч років тому було закритим водним басейном, і сталося це в результаті сильного стихійного лиха, відомого з Біблії як Всесвітній потоп”, – говорить представник турецького Інституту морських наук. У 2002–2007 роках вона активно вивчала дно протоки Босфору біля входу його в Чорне море.

“У чорноморські стулки Босфору на дні під час геофізичних досліджень були знайдені залишені водами Середземного моря сліди. Вийшла з нього вода «Всесвітнього потопу», відкрила нинішню протоку Босфор. Цей прорив сприяв тому, що Чорне море з прісного озера перетворилося в море”, – сказала вона.
Дослідниця встановила разом з французькими колегами, що в льодовиковий період рівень води в Чорному морі був нижчий на 110 метрів у порівнянні з сучасним, повідомляє globalscience.ru. “Це підтверджує в черговий раз, що Чорне море було колись озером”, – вважає Окай.

Крім гіпотези Окай, існує й гіпотеза Вільяма Раяна й Уолтера Пітмена з Колумбійського університету, що історія про потоп є своєрідним відображенням глобального процесу підйому рівня Світового океану. Зокрема, Райан і Пітмен пов’язують зі Світовим потопом підйом рівня води Чорного моря на 140 метрів близько 5500 р. до н. е.

Ними встановлено (за даними аналізу затоплених берегових ліній і поширення шарів осадових порід), що в цей час рівень моря піднявся на десятки метрів від – 50 до 0 метрів (у сучасній системі абсолютних координат), одним з наслідків чого було утворення Босфорської протоки і збільшення площі Чорного моря майже в 1,5 раза. Ефект від подібного затоплення значних прибережних просторів міг, на думку дослідників, зіграти свою роль у появі та глобальному поширенні історії про потоп.

У свою чергу, знаменитий дослідник морських глибин Роберт Боллард вважає, що знайшов підтвердження гіпотезі Райана-Пітмена, інформує wikipedia.org. За допомогою підводних роботів він обстежив затонулі поселення біля берегів північної Туреччини. Аналіз даних показав, що затоплення було раптовим і датування цієї події близька до біблійної.
За розрахунками російського дослідника В.А.Сафронова, загальнопланетарна катастрофа, викликана швидким таненням льодовиків, найімовірніше відноситься до 8122 р. до н. е.

Натхнення: www.sribnazemlja.org.ua

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button