Наука

Дослідження довело важливість миття за вухами і між пальцями ніг

Кому не доводилося чути настанов краще мити за вухами і між пальцями ніг? Вчені перевірили цю життєву мудрість і підтвердили, що порада дійсно вірна.

Image by Madlen Deutschenbaur from Pixabay

Бактерії, що живуть на шкірі людини, визначають її фізіологічний стан. Підтримувати правильний баланс мікрофлори шкіри важливо для здоров’я цього найбільшого органу людського тіла.

Вчені з Університету Джорджа Вашингтона (США) Маркос Перес-Лосада (Marcos Реrez-Losada) і Кіт А. Крендалл (Keith A. Crandall) вирішили детальніше вивчити мікробіом шкіри здорових людей, а заодно перевірити припущення про важливість миття за вухами і між пальцями ніг. Дослідники жартома прозвали її “теорією бабусь”, оскільки саме вони часто дають такі повчання онукам.

У своїй роботі, яку опублікував журналу Frontiers in Microbiology, автори вдалися до допомоги 129 аспірантів і студентів, які проходили навчання в Університеті Джорджа Вашингтона з 2019 по 2023 рік.

Учнів проінструктували, як самостійно брати мазки з певних ділянок шкіри, які, як правило, відрізняються підвищеною вологістю або сальністю: за вухами, між пальцями ніг і в пупку. Крім того, мазки брали з двох контрольних ділянок сухої шкіри — з передпліччя і гомілки.

Студентів також навчали витягувати та секвенувати ДНК зі зразків шкіри, щоб порівняти мікроби, що живуть у проблемних та контрольних зонах. З’ясувалося, що шкіра передпліч і гомілки, які зазвичай ретельніше миють під час купання, має більш різноманітний, а значить, потенційно більш корисний для здоров’я набір мікробів в порівнянні зі зразками, взятими в сальних і вологих ділянках.

Коли в мікрофлорі починають переважати патогенні мікроорганізми, це може порушити здоровий баланс шкіри. Поширення шкідливих бактерій призводить до шкірних захворювань, таких як екзема або вугрі, пояснив Крендалл. Він додав, що студенти довели справедливість «теорії бабусь». Результати показали, що звички людей щодо гігієни тіла здатні призводити до змін в мікрофлорі шкіри, а значить, і в стані її здоров’я.

На думку вчених, їх робота може послужити відправною точкою для нових досліджень, присвячених ролі бактеріальних спільнот на шкірі людини. Те, яким чином ці мікроби допомагають підтримувати здоровий стан шкіри або призводять до хвороб, залишається не до кінця розкритою темою і потребує подальшого вивчення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button