Ґаджети

Дослідження: Побоювання з приводу залежності від смартфонів засновані на помилкових доказах

Зарубіжні спеціалісти стверджують, що в більшості випадків заходи, використовувані для вивчення впливу сучасних технологій на психічний добробут громадян, є неефективними. У зв’язку з цим побоювання з приводу залежності від смартфонів часто ґрунтуються на помилкових доказах.

Доктор Девід Елліс з Університету Ланкастера і його колега з Університету Бата Бріттані Девідсон довели: при опитуваннях багато респондентів неправильно оцінюють час, проведений за гаджетом. Часто людям здається, що вони більше часу проводять зі смартфоном, ніж насправді. На це вказують результати десяти опитувань, організованих для вимірювання ступеня залежності від телефонів, із застосуванням «шкали» проблемного використання гаджета. Учені перевірили, скільки хвилин в день опитані приділяють своєму смартфону, кількість отриманих повідомлень, а потім порівняли дані з іншими роботами відповідної тематики.

Фахівці відзначили, що самостійні оцінки користувачів з приводу часу, проведеного з гаджетом, часто є помилковими, тому не можуть служити підставою для кардинальних змін політики щодо обмежень використання мобільного телефону. Надмірне звернення до смартфонів деякі експерти пов’язують з підвищенням ризику депресії і тривожності, однак доктор Елліс вважає, що на підтримку цих висновків немає достатніх доказів.

Кнопка «Наверх»