Інтернет

Апокаліпсис завтра: правила поведінки при масштабному відключенні Інтернету

«Перебуваючи в порядку, чекають безладу; перебуваючи в спокої, чекають хвилювань … »Сунь Цзи,” Мистецтво війни “, VI в. до н.е.

Пам’ятаєте, як вчили в школі на уроках ОБЖ? Для кожної екстреної ситуації або катастрофи є певні правила поведінки, які дозволять вам мінімізувати можливий збиток і вийти з неприємностей цілим і неушкодженим. Нас готували до всього – як поводитися під час ураганів, повеней, техногенних катастроф, ядерної атаки, отруєння грибами та домашньою хімією. Єдина тема, якої не було приділено уваги – що робити, якщо у всій країні несподівано відключать Інтернет.

foto_cikavosti_25.09.2014-02

Скажете смішно? Років п’ятнадцять тому – так. Зараз вже ні. Інформаційна інфраструктура, починаючи з повсюдного впровадження телеграфів – найважливіша артерія державного, економічного та суспільного життя. Хрестоматійні приклади з історії – для підкорення міста достатньо було організувати його блокаду, перекрити канали зв’язку із зовнішнім світом, ізолювати його інфраструктуру. Методи ведення воєн не зазнали жодних якісних змін. Змінилися лише масштаби. Раніше запруднювали і отруювали річки – сьогодні блокують канали зв’язку і багацько труять комп’ютерними вірусами.

Читайте також: Країни з найбільш жорстким регулюванням інтернету

Чому б не уявити ситуацію, в якій для нас буде організована кібернетична блокада? В день «X» – розпал робочого тижня, ви прокидаєтеся вранці, тягнетеся до свого телефону, щоб перевірити пошту, Контакт, Фейсбук (кожному своє). Бац! – Помилка підключення. Те ж саме з комп’ютером, планшетом і всіма іншими девайсами, підключеними до мережі. Ви вирішуєте подзвонити оператору – мобільного зв’язку теж немає. Домашній телефон? Шукаєте трубку і знаходите її під диваном під шаром пилу. Телефонуйте на міський номер – у відповідь лише короткі гудки. Виходьте на вулицю – паралізована робота банків, комерційних структур, держустанов, аеропортів, вокзалів, портів.

Так міг би початися хороший голлівудський блокбастер постапакаліптіческого толку. Але, повторимося – подібний сценарій не є більше фантастикою.

Тому техніка безпеки при великомасштабному відключенні і блокуванні Інтернету буде дуже до речі:

? включіть телевізор, радіо і постарайтеся з офіційних джерел дізнатися про ситуацію;

? не панікуйте і не біжіть відразу в банк, прагнучи перевести в готівку всі свої заощадження. Це може спровокувати колапс фінансової системи;

? будьте готові до того, що не зможете скористатися послугами авіаперевізників;

? не панікуйте, функціонування всіх життєво важливих систем буде відновлено протягом максимум двох днів (так, принаймні, прогнозують фахівці);

? пам’ятайте, без Інтернету людство існувало набагато більше часу, ніж з ним.

Попереджений, значить озброєний. Почніть профілактику прямо зараз:

? дублюйте дані з хмарних сховищ і зовнішніх серверів на жорсткі носії;

? майте у будинку невеликий запас готівки на випадок виникнення труднощів з переведенням у готівку коштів з банківських рахунків;

? по можливості організовуйте свою телекомунікаційну діяльність з опорою на вітчизняні сервіси і продукцію;

? реанімуйте звичку записувати адреси та номери телефонів (у тому числі міських) в блокнот.

Читайте також: У 2014 році може зникнути весь інтернет

Адже досить «прицільного» відключення, навіть короткострокового, щоб організувати в місті, або навіть країні невеликий хаос і паніку. Під такий шумок багато чого можна встигнути зробити. Іноді для геополітичної катастрофи досить лише невеликого поштовху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button