Людина

Дотик коханої людини має болезаспокійливий ефект

Дотики коханої людини завжди приємні, але, крім цього, якщо вірити новим дослідженням групи учених з Франції та Ізраїлю, вони мають ряд дуже цікавих ефектів. Наприклад, за допомогою тактильного контакту двоє близьких людей синхронізують роботу свого мозку в діапазоні від 8 до 12 Гц, а також знижують больові відчуття в разі їх наявності. Прикосновение любимого человека обладает болеутоляющим эффектом

Дійсно, дотики, а якщо бути конкретніше, повільні погладжування, здатні відчутно знизити больові відчуття. Правда, вчені не до кінця розуміють, як саме відбувається цей процес. Раніше висувалася гіпотеза про те, що дотики частково обмежують проходження больового сигналу по спинному мозку. Інші ж фахівці вважали, що вся справа в психології і зменшенні больових відчуттів пов’язаних зі зниженням тривоги і частоти серцебиття. Крім того, важливу роль у процесі відіграє і той факт, що людина, яка відчуває біль, відчуває емпатію свого коханого.

Прикосновение любимого человека обладает болеутоляющим эффектом

Співробітники Хайфського університету на чолі з Павлом Голдштейном провели цікавий експеримент. У ньому взяли участь 22 гетеросексуальних пар у віці від 20 до 32 років. Дівчат і їх молодих людей саджали в крісла, що стоять поруч. На одну з рук учасниць експерименту надягали нагрівальний елемент з датчиком температури, що викликає неприємні больові відчуття. Після цього вчені за допомогою електроенцефалографа заміряли біль дівчат у кількох умов: коли вони були в кімнаті одні, коли їх партнер був поруч, а також коли чоловік тримав їх за руку. Учасників експерименту додатково опитували про їхні відчуття. У чоловіків, крім усього іншого, цікавилися — наскільки вони співчувають своїм партнеркам.

Результат експерименту виявився вельми цікавим. У тому випадку, коли чоловік тримав свою партнерку за руку, її больові відчуття значно знижувалися. При цьому рівень синхронізації нейронної активності пари в мю-діапазоні відчутно зростав. Мова йде про області мозку, що відповідають за обробку сенсорної інформації. Емпатія партнерів також різко підвищувалася завдяки дотикам і того, що чоловік буквально «забирав» частину болі на себе, при цьому не контактуючи безпосередньо з нагрівальним елементом. Результати досліджень читайте в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Кнопка «Наверх»
Закрыть