Земля

Дві фігурки Венери віком 1 800 років знайшли на древньому звалищі (фото)

Археологи знайшли безліч артефактів, в тому числі дві статуї богині Венери, в кар’єрі римської епохи. Він перетворився на звалище.

Археологи у Франції виявили безліч артефактів віком до 1 800 років. Статуетки богині Венери, гончарну піч, монети, шпильки для одягу та інші речі знайшли в рідкісному місці: сланцевому кар’єрі римської епохи, який пізніше «перепрофілювали» в сміттєву яму. Місце розкопок — територія міста Ренн.

Ренн знаходиться на північному заході Франції, його заснували в I столітті нашої ери, тоді це було римське місто Кондате Ріедонум (Condate Riedonum). Для створення будинків, стін і громадських будівель була потрібна велика кількість каменю. Раніше в цьому місяці, під час попередніх розкопок, співробітники Французького національного інституту профілактичних археологічних досліджень Inrap оголосили про знахідку кар’єру. Згідно з оцінкою, він зіграв важливу роль в основі римського міста.

Дрібні предмети, в тому числі монети, металева застібка і старовинне скло, знайдені на французькій ділянці. Зображення надано © Еммануель Колладо / Inrap

Відразу за його північною межею археологи виявили місце розкопок скелі римської епохи глибиною понад 2 м. З нього римляни витягували плити сланцю. У давнину цю породу зазвичай використовували для будівництва будівель.

Коли римляни витратили запаси каменю, кар’єр закинули. У II столітті нашої ери він перетворився на велике звалище. Французькі археологи виявили численні фрагменти горщиків і тарілок, шпильок для одягу, а також кілька монет і теракотових статуеток, в тому числі дві із зображенням Венери в різних ролях. Відома як богиня любові в Римській імперії, вона тісно асоціювалася з імператорами і була символом влади.

Статуетка Венери, що виходить з океану. Зображення надано © Еммануель Колладо / Inrap

При розкопках кар’єра експерти знайшли фрагмент фігурки Венери, на якій зображений її торс, задрапірований тканиною. А також Венеру, яка «виходить з моря»; вона оголена і правою рукою вичавлювала воду з волосся.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button